YouTube, platformuna katı kurallar getiriyor

YouTube, ücretsiz kullanıcılarına müjdeyi duyurdu

YouTube ve Google, yaklaşan ara seçimlere ve bununla birlikte gelecek yanlış bilgi seline nasıl hazırlandıkları hakkında raporlar paylaştı. ABD’de de olacak seçimler için şirketler sıkı denetim getirdi. İşte detaylar.

YouTube için bu stratejinin çoğu, 2020 başkanlık seçimleriyle ilgili yanlış bilgilere karşı koymaya devam etmeye dayanıyor. Şirketin seçimle ilgili yanlış bilgilendirme politikaları, önceki herhangi bir cumhurbaşkanlığı seçimlerinde  olduğu gibi yaygın dolandırıcılık içeren videoları yasaklıyor. Ara seçim hazırlıklarıyla ilgili yeni bir blog gönderisinde şirket, bu kuralları çiğnediği için “bir dizi videoyu” zaten kaldırdığını ve diğer kanalların yaklaşan ara seçim ile ilgili videolarını geçici olarak askıya alındığını söylüyor.

YouTube, platformuna katı kurallar getiriyor

YouTube, videoları kaldırmanın yanı sıra, izleyicileri “yanlış bilgiyi yaymak için kullanılan manipülasyon taktikleri” konusunda eğitmeyi amaçlayan “eğitici bir medya okuryazarlığı kampanyası” başlatacağını da söyledi. Kampanya ilk olarak Amerika Birleşik Devletleri’nde başlayacak ve şirkete göre “duygusal dil kullanma” gibi konuları kapsayacak. Hem Google hem de YouTube, arama sonuçları da dahil olmak üzere hizmetlerinde güvenilir seçim bilgilerini tanıtacak. Benzer şekilde Google, önceki seçimlerde de yaptığı gibi, seçim sonuçlarını doğrudan aramada gösterecek. Şirket ayrıca yerel ve bölgesel yarışlarla ilgili ayrıntıları bulmayı kolaylaştırmaya çalışacak. Google, “önümüzdeki haftalardan” başlayarak, seçimle ilgili aramalarda farklı eyaletlerden yerel haber kaynaklarını öne çıkaracak. Şirketler güvenliği ciddiye alıyor.

Nokia T21 tablet, ekran kalem desteği ile piyasaya sürülüyor


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir