Youtube elini güçlendirmeye devam ediyor

YouTube çok kullanışlı yeni bir özellik alıyor

Oyun dünyasının en önemli markalarından biri olan Twitch, günden güne erimeye ve en önemli aktörlerini kaybetmeye devam ediyor.

Youtube elini güçlendirmeye devam ediyor. Halen dünyanın en popüler canlı yayın platformlarından biri olan Twitch son günlerde peşi sıra gelen haberlerle kan kaybetmeye devam ediyor. Hatırlayacağınız üzere ünlü oyun platformu, ilk olarak ülkemizde son derece kapsamlı ve kullanıcılarının hiç de azımsanmayacak bir kısmını içeren “dolandırıcılık” skandalıyla çalkalanmıştı.

Başta bu duruma sessiz kalan daha sonra gerek ülke içinden gerekse de ülke dışından konunun dillendirilmesiyle, ne şiş yansın ne de kebap tarzında bir açıklama yapan Twitch bu tutumuyla oldukça eleştirilmişti.

Henüz bu olayların izleri silinmeden gerçekleşen veri sızıntıları skandalı ise bu defa tüm dünya genelinde patlak vermiş ve bu defa Twitch öyle birkaç basit kınamayla durumu atlayamayacağını net bir şekilde görmüştü.

Twitch iOS uygulaması bir güncelleme alıyor!

Youtube elini güçlendirmeye devam ediyor

İşte geçtiğimiz gün de, söylediğimiz konularla alakalı mıdır bilinmez ancak Twitch dünyasının en önemli ve en bilinen isimlerinden biri olan Ludwig Ahgren, bu platformu bırakarak YouTube’a geçiş yapacağını açıkladı.

Youtube Gaming üzerinden dün ilk canlı yayınını yapan Ahgren‘in yayın öncesi 2 milyon civarında olan kullanıcı sayısı, yayın sonunda 2,15 milyon kişiye ulaştı. Üstelik Twitch’i terk eden tek isim de o değil. Gerek ülkemiz içerisindeki yayıncılardan gerekse de dünga genelindeki tanınmış yayıncılardan pek çoğu, mevcut durumda ya Twitch’i bırakarak tamamen Youtube’a geçmiş ya da bu geçiş için şimdilik iki platformu birden kullanmaya başlamış durumda. Bakalım Twitch bu kan kaybını durdurmayı başarabilecek mi?

Microsoft’a Avrupa’da şok dava!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir