Ana SayfaGenelYouTube 4K videolar için ücret isteyecek

YouTube 4K videolar için ücret isteyecek

Dünyanın en popüler video izleme sitesi olan YouTube, farklı gelir elde etme yöntemleri üzerinde çalışmaya devam ediyor.

YouTube 4K videolar için ücret isteyecek. YouTube denildiğinde akla gelen ilk şey birbirinden keyifli veya eğitici videolar ise, ikinci şey kesinlikle geçilemeyen reklamlardır. Şu sıralar sayısı 2’yken bile son derece çekilmez olan bu özelliği ilerleyen günlerde arar hale geleceğimizi biliyoruz. Bunun sebebi ise, YouTube’un geçilemeyen reklam sayısını 2’den 5’e çıkarma konusunda yaptığı çalışmalar. Üstelik kimi kaynaklar, bu reklam sayısının 10’a kadar çıkabileceğini iddia ediyor. Ancak YouTube’un ücretsiz sürümden bezdirerek Premium versiyona yönlendirmek için tek yaptığı şeyin bu olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz.

YouTube, platformuna katı kurallar getiriyor

Reddit’de ortaya atılan son iddialara göre bazı kullanıcılar, izleyecekleri videonun kalitesini 4K’ya çıkarmak istediklerinde, bu seçeneğin yanında “Premium” ibaresinin yer aldığını ve seçilmek istenmesi halinde YouTube Premium abonelik sayfasına yönlendirildiğini iddia ediyor.

youtube dislike

YouTube 4K videolar için ücret isteyecek

Buradan açıkça anlaşılacağı üzere, eğer iddialar doğruysa YouTube bundan sonraki süreçte 4K (2160p) videoları sadece ücretli abonelik servisi olan YouTube Premium kullanıcılarının beğenisine sunacak. Her ne kadar video izlemek için akıllı telefonlarını kullananlar için bu yeni caydırma politikası şimdilik çok büyük bir anlam ifade etmiyor olsa da, aslında bu gelişme iki açıdan can sıkıcı.

YouTube, spamler ile savaşmak için yeni araçlar sunuyor

Birincisi, YouTube videolarını devasa televizyonlarından izleyenler artık yüksek çözünürlükte ücretsiz video izleme fırsatından mahrum kalmış olacaklar. İkincisi ve daha çok can sıkıcı olanıysa, bunun bir ilk adım olma ihtimali yüksek. Yani eğer bu söylenti doğru çıkar ve 4K videolar Premium’a özel olursa, bir sonraki adımda 1440p, 1080p ve hatta belki de 720p’yi bile ücretli seçenekler listesinde görebiliriz.

Twitter TikTok benzeri özelliğini kullanıma sundu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting