Ana Sayfa Genel YolBil Yeni Nesil Türk Navigasyon Cihazı

YolBil Yeni Nesil Türk Navigasyon Cihazı

Teknolojinin Türkçesini yazmaya devam ediyoruz. Bugün de önemli bir yeniliği aktarmak istiyorum. Memleketimizin standartlarında, insanımızın adres anlayışına göre tasarlanan yerli navigasyon.

Bu cihazın özelliklerinden bahsedeceğiz. Engellilere de büyük faydalar sağlıyor. Ayrıca sadece araçlarda yol tarifi, telefonlarda yol bulma gibi alanlarla sınır değil kullanım tarzı. Şirketlere, kamu kuruluşlarına, saha elemanlarına kolaylık imkanları da sağlayan bir yazılım özelliği sunuluyor.

yeni-yerli--navigasyon

Bizim adres anlayışımıza uygun tasarlanmış bir cihaz diye bahsettim yukarıda. Bu ne demek oluyor peki? Biliyorsunuz bizim kültürümüzde ne açık adres verme anlayışı vardır, ne de kesin bir saat anlayışı. Bu mistik yapımızdan kaynaklanır. Anadolu topraklarının yapısı budur. Buluşma saati ve yer olarak arkadaşımıza genel de şöyle bir mesaj bırakırız. “Kanka, öğleden sonra buluşalım. Sahildeki yıkık kulübe var ya oraya gel” Bizim bu durumumuza göre bir navigasyon geliştirildi işte. Normal bir navigasyona, açık adres yazmadığınız takdirde yer bulmak imkansız olur. Sokak, mahalle, no, apartman no gibi bilgilerin girilmesi şarttır. Ama bu memleketin insanı bu tür ayrıntılara alışık değildir. Bu durumu çözen YolBil ile işimiz kolaylaşıyor. Artık şunu yazabilecek siniz YolBil cihazına, “Kadiköy boğanın aşağısında ki x market” işte adres bu bizim için. Adres cihaza girildiğinde hemen size olanı gösterecektir.

Sistem kurumsal şirketlere de mükemmel derecede verimlilik sağlayacak, müşteri memnuniyetini arttıracak tarzda yeniliklere de kapı açıyor. Bu yanıyla diğer yabancı navigasyonlardan ayrılıyor. Kurumsal şirketlerin saha personellerini daha iyi yönlendirip, müşterilerine ulaşmada kolaylık sağlayan bir sistemi içerisinde barındırıyor. Saha elemanlarının yerlerini tespit, onları müşterilere yönlendirme, adres tespit gibi özelliklerle zaman ve enerji tasarrufu sağlayacak nitelikte. Kurumsal şirketlere bu yapısıyla esneklik kazandıracaktır. YolBil TÜBİTAK destekleri ile geliştirilen ve akıllı telefon gibi her türlü mobil cihazlarında kullanılanıma uygun bir yazılımdır.

YolBİl görme engellilere, işitme engellilere ve fiziksel engellilere de kolaylık sağlayan bir sistem de tasarlandı. Fiziksel engelli bir vatandaşımız kendisi için en iyi güzergahı tespit edebilecek. Kendisi için kolaylıklar sağlanan yol güzergahlarını görebilecektir. Görme engelliler için ise körcül bir versiyon geliştirilmiştir. Bu uygulama herkes için iyi olacağa benziyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting