Ana Sayfa Cep Telefonu Sony X Peria Z 1 Akıllı Telefonu Arenaya Çıkıyor

Sony X Peria Z 1 Akıllı Telefonu Arenaya Çıkıyor

Akıllı telefon üretimi hızla gelişiyor. Birbirinden farklı model ve mobil uygulamalarıyla piyasaya çıkan telefonlar, lüks yapılarıyla akıllarımızı da baştan alıyor. İyi de bu çılgın ilerleyiş nereye kadar sürecek?

Kaygımız nedendir diye soracak olursanız en son yapılan ABD’de bir araştırma var. Araştırmaya göre akıllı telefonlar normal bir buz dolabının harcadığı enerjiden daha fazlasını tüketiyor. Şimdi hadi canım sen de, diyenlerinizi duyar gibiyim ama gerçek bu. Akıllı telefonun bataryasını buzdolabına takıp denemeye kalkmayın çalıştıracak mı diye, çünkü söz konusu akıllı telefonlarda enerjinin fazla kullanımı elektrik enerjisine dayanmıyor. Kullanılan kablosuz veri ağlarından dolayı enerji tüketimi had safhaya çıkıyor. O zaman bu akıllı telefon çılgınlığı sürerse artarak kötü günleri ziyaret edebilir dünyamız. Bence bu şirketlerin yeni uygulamaları, daha çevre dostu, çevre bilincini tetikleyecek şekilde ortaya çıkmalıdır.

201308261112397672

Geçen Rusya’da akıllı telefon değil de, akılsız telefon geliştiren tasarımcı Artem Lebedev’i şimdi daha iyi anlıyorum.  Biliyorsunuz dün yazmıştım. Sadece mesaj ve konuşmaya dayalı eski tarz bir babuşkafon adında telefon tasarlandı. Adam bu şekilde dikkat çekmeye çalışmış olmalı, akıllı telefon piyasasının durdurulmaz, zararlı yanına. Neyse biz yine de teknolojik yenilikleri yazmaya devam edeceğiz. Ama teknolojiyi sadece yenilik yönünden ele almak, diğer artılarını eksilerini görmemek, körleşmek demektir. Her yanıyla teknoloji incelenmelidir. Hayatımıza yenilik getirdiği gibi, zararlarda getire biliyor. Her iki yönlü inceleyip, öğrenmek lazım diye düşünüyorum.

Sony xperia z1 akıllı telefonun görüntülerini düşürmüşler internete. Yüksek çözünürlüğe sahip fotoğrafları var internet aleminde. Şuan bildiğimiz kadarıyla üç renk seçeneğiyle geliyor telefon. Diğer serisiyle kardeş özellikler taşıyor.  Sony xperia Z’den farkına gelince en belirgin fark olarak şeklinde bir değişiklik göze çarpıyor hemen. Sony Xperia Z 1 modelinde metal çerçeveler kullanılmıştır. O değil de, 20 MP kamerayla geliyor. 5.0 inç ekrana sahiptir. 2.2 GHz hıza sahip bir telefon. 2 GB ram kullanılarak piyasaya sürülüyor. Snapdragon 800 işlemci hacmine sahip iyi bir telefon diyebiliriz. 4 Eylül’de Berlin şehrinde tanıtımı yapılacakmış.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting