Ana SayfaGenelYeni WhatsApp özelliği beta olarak kullanıma sunuluyor

Yeni WhatsApp özelliği beta olarak kullanıma sunuluyor

WhatsApp’ın Android akıllı telefonlar için topluluk oluşturma özelliği sunan yeni bir güncelleme yayınladığı ve özelliğin şu anda sınırlı sayıda beta test kullanıcısı tarafından kullanılabildiği söyleniyor.

Yeni WhatsApp özelliği beta olarak kullanıma sunuluyor. Meta’nın sahip olduğu iletişim platformu daha önce bir topluluklar sekmesi üzerinde çalışırken görülmüştü. Yaklaşan bu özelliğin, WhatsApp kullanıcılarının her alt grupta 512 katılımcıya kadar 10 alt gruba ev sahipliği yapabilen ‘topluluklar’ oluşturmasına izin verdiği söyleniyor.

WhatsApp özellik izleyicisi WABetaInfo tarafından hazırlanan bir rapora göre, Android için WhatsApp beta sürümü 2.22.19.3 bir topluluk oluşturma özelliği getiriyor. Bu özellik, rapora göre şu anda sınırlı sayıda beta test kullanıcısı tarafından kullanılabilir.

WhatsApp yakında çevrimiçi durumunuzu gizlemenize izin verebilir

Rapor ayrıca, topluluk üyelerinin yeni bir topluluğa katıldıklarında kendi seçtikleri bir alt grubu seçebileceklerinden de bahsediyor.

Yeni WhatsApp özelliği beta olarak kullanıma sunuluyor

Ayrıca topluluktan ayrılmadan alt gruplardan ayrılmalarına da izin verildiği bildiriliyor. Topluluk yöneticilerinin de bir topluluğu devre dışı bırakma yeteneği bulunuyor. Bu güncellemenin, üyelerin bir topluluğu WhatsApp’a bildirmelerine de izin verdiği bildiriliyor.

WhatsApp, gruplardan sessizce çıkmanızı sağlayan bir özelliği test ediyor

Bir kullanıcı yeni bir topluluk oluşturduğunda WhatsApp’ın otomatik olarak bir duyuru grubu oluşturduğu bildiriliyor. Bu grup, sözde topluluk yöneticileri tarafından, topluluğun tüm üyeleri tarafından her zaman görülebilen mesajları paylaşmak için kullanılabilir.

Android için WhatsApp beta sürümü 2.22.19.2’nin topluluklar özelliğiyle de uyumlu olduğu bildiriliyor. Ancak, özellik hesapları için etkinleştirilirse, kullanıcıların topluluklara katılabilecekleri söyleniyor. WABetaInfo’ya göre, uyumlu güncellemeleri yükledikten sonra bile, kullanıcılar bir topluluk yöneticisi tarafından eklendikten sonra bile topluluklara katılamayabilir.

WhatsApp, gruplardan sessizce çıkmanızı sağlayan bir özelliği test ediyor

Ayrıca yakın tarihli bir rapora göre WhatsApp, kullanıcıların telefon numaralarını bir topluluğun belirli WhatsApp alt gruplarından gizlemelerine olanak tanıyan bir özellik üzerinde de çalışıyor.

Elon Musk Starlink ile uzayı baştan inşa ediyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting