Yeni Redmi 12C özellikleri ile dikkat çekiyor!

redmi 12c 1

Çinli teknoloji şirketi Redmi tarafından geliştirilen ve bir süredir sızıntılarla adından bahsettiren Redmi 12C’nin hem temel özellikleri hem de fiyatı sızdırıldı.

Yeni Redmi 12C özellikleri ile dikkat çekiyor! Xiaomi alt markası Redmi, Hindistan’da Note 12 4G ve 12C akıllı telefonlarını 30 Mart’ta piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Şirket, Redmi 12C için resmi web sitesi ve Amazon’da özel bir mikro site oluşturdu. Amazon sayfası, yakında gelecek olan bu telefonun e-ticaret platformunda da mevcut olacağını doğruluyor. Mikro siteler, temel özellikleri ve Redmi 12C’nin fiyatını da açıklıyor.

redmi 12c

Mikro sitelere göre, Redmi 12C’nin, su damlası çentikli büyük bir 6,71 inç ekranı olacak. Arka panelinde, 50 MP ana sensör ile eşleştirilmiş ikincil bir lens ve bir LED flaş içeren kare bir kamera modülü yer alacak. Kamera adası ayrıca fiziksel bir parmak izi tarayıcısı da içeriyor. Yaklaşan cihazın arka panelinde çapraz çizgiler bulunuyor.

redmi 12c 1

Yeni Redmi 12C özellikleri ile dikkat çekiyor!

Redmi 12C, MediaTek Helio G85 işlemci ile donatılmış olacak. Mikro site, RAM ve depolama yapılandırmalarını açıklamıyor. Ancak cihazın, toplam RAM miktarını 11GB’ye çıkaran 5GB sanal RAM teknolojisine sahip olduğu doğrulandı. Bu da telefonun 6GB RAM seçeneğiyle birlikte gelebileceğini gösteriyor. Redmi 12C, 5.000 mAh batarya ile güçlendirilmiş olacak. Cihaz, mor, yeşil, mavi ve siyah renk seçenekleriyle sunulacak.

redmi 12c 2

Mikro siteler, Redmi 12C’nin, bu fiyat segmentindeki en hızlı akıllı telefon ve en büyük ekrana sahip model olduğunu belirtiyor. Tabi gerçekte durumun nasıl olacağını ise zaman gösterecek. Yeni Redmi 12C özellikleri ile dikkat çekiyor!

Huawei yeni kablosuz kulaklık modelini resmen satışa sundu