Ana SayfaAkıllı TelefonYeni nesil Nexus 5 ne zaman satışa çıkacak?

Yeni nesil Nexus 5 ne zaman satışa çıkacak?

Google’ın Android telefonları daha geniş kitlelere ulaştırmak için başladığı Nexus projesinin yeni üyesi Nexus 5 (2015) Güney Kore ve Çin medyasına göre Eylül ayında satışa çıkacak.

Google‘ın 2010 yılında hayata geçirdiği Nexus projesi Google için oldukça önemli bir atılımdı. Farklı bir telefon üreticisi ile kendi markasını yaratmayı amaçlayan Google‘ın aradan geçen 5 yıl içinde bu konuda oldukça başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Başarısız olduğu tarafsa kesinlikle ama kesinlikle projenin amacıdır.

Nexus Projesi, saf Android deneyimini kullanıcılarla “uygun fiyatlı” olarak buluşturmayı amaçlayan bir projeyken özellikle yine LG Electronics tarafından üretilen Nexus 4 ve sonrası telefonlar birer “amiral gemisi” oldu ve büyük üreticilerin telefonları ile yarışır hale geldi. Bu da telefonların fiyatlarının yükselmesine ve Nexus kullanıcı portföyünün değişmesine sebep oldu.

Google-Nexus-4-photo-06

Google özellikle geçtiğimiz yıl pazara sunduğu ve Motorola ile geliştirdiği Nexus 6 ile bu çıtayı en üst seviyeye taşıdı. Amerika’da bile iPhone 6 ile aynı paraya satılan Nexus 6‘nın bu fiyatlandırma politikası yüzünden global pazarda da başarılı olamadığına şahit olduk. Oysaki her Nexus telefonu ülkemize getiren TeknoSA bile Nexus 6‘yı görmezden geldi…

nexus-6

Günye Kore ve Çin medyasına göre Google, LG Electronics ile geliştirdiği yeni nesil Nexus 5 (2015)‘i 29 Eylül’de pazara sunmaya hazırlanıyor. Telefona ait olduğu iddia edilen görsellerden anladığımıza göre Google bu sefer başa dönüş yapıyor ve saf Android deneyimini “uygun fiyatlı” bir telefonla kullanıcılarına sunuyor.

Snapdragon 808 ile gelecek olan telefonun ekranı 5,2 inç boyutunda Full HD yani 1920x1080p çözünürlüğünde olacak. Bazı kaynaklar 2K dese de biz Snapdragon 808‘in 2K’ya hizmet etmeyeceğini ve Google’ın da böyle bir hataya düşmeyeceğini umuyoruz. 32 ve 64 GB modelleri olacak olan Nexus 5 (2015)‘in hafıza kartı bulunmayacak. Özelleştirilmiş parmak izi okuma sensörü ve 3 GB RAM ile gelecek olan LG Electronics yapımı Nexus 5 (2015)‘e ait olduğu iddia edilen görseli sizlerle paylaşıyoruz.

nexus-5-h1

 

Galaxy Note 5 mi? Galaxy S6 Edge + mı tercih etmeliyim?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU