Ana sayfa Donanım Huawei'nin 5G ekipmanı İngiliz Komitesi tarafından desteklendi

Huawei’nin 5G ekipmanı İngiliz Komitesi tarafından desteklendi

Dünyanın tamamını saran Huawei’nin 5G ekipmanı şu an için İngiltere’nin en fazla tartışılan konularından bir tanesi. Özellikle de ABD’nin Çin ile yaptığı ticaret savaşları en fazla Huawei şirketini etkiledi ve kuruluşa Dünya çapında problemler yaşattı. Ancak İngiliz Komitesi, Huawei’yi destekleyecek sözler kullandı.

Son dönemlerde Huawei ile ilgili casusluk iddiaları, büyük bir gündem oluşturuyordu. Ancak Kuzey Kore’nin kablosuz ağ donanımının Huawei tarafından yapılmış olduğu iddiaları, kuruluşu zor durumda bıraktı. Şirket ısrarla hiçbir şekilde casusluk faaliyetleri ile ilgilerinin olmadığını ifade ediyor.

Huawei’nin 5G ekipmanı vazgeçilmez mi?

İngiltere’deki 5G tedarikçilerine ve operatörler ile birlikte akademisyenlere 250 soruluk sorular soruldu. Birçok İngiliz Komitesi, Huawei ile ilgili 5G ekipmanı görüşlerini dile getirdiler. Ağırlıklı olarak Huawei şirketine destek verildiği ifade edildi.

Huawei, Nokia, Ericsson, BT, Vodafone, O2 ve Three temsilcilerinin yanı sıra Surrey Üniversitesi, Oxford Üniversitesi Münih Üniversitesi gibi birçok farklı kuruluştan katılımcılar yer aldı. Bu komite, Huawei şirketinin 5G ağlarının kullanılması halinde hiçbir şekilde sorun çıkmayacağını söyledi.

Komite tarafından sunulan öneri, kesin olarak bağlayıcı olmamakla birlikte, İngiltere politikasına etki ediyor. Bu nedenle Huawei için İngiltere’de güzel haberler bulunuyor. Peki sizce de şirketin 5G ağları güvenlik riski içeriyor mu? Düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

EMUI 9.1 alan Huawei modelleri!

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Türkiye corona virüsü vaka sayısı

Türkiye corona virüsü vaka sayısı – 4 Nisan 2020

Türkiye'de corona virüsü vaka sayısı ve ölüm sayısı günden güne artış gösteriyor. Günlük resmi olarak açıklanan vaka sayılarını sizlere aktarıyor olacağız. Çin'in Wuhan kentinde 2019'un...

Son Haberler