Yeni Fold modeli S-Pen yuvasıyla gelebilir!

Samsung Galaxy Z Fold 2 satışını durdurdu

Güney Koreli teknoloji devinin yeni katlanabilir ekranlı modeli için iki ihtimal ön plana çıkıyor. S-Pen yuvası ya da S-Pen desteği. Peki hangi iddialar daha gerçekçi? İşte konunun detayları.

Yeni Fold modeli S-Pen yuvasıyla gelebilir! Bilindiği üzere Samsung’un Note serisi içerisinde dahili bir S Pen yuvası ile geliyordu. Yani kalemi bu yuvadan çıkartıp direkt olarak kullanabiliyordunuz. Fakat bu yıl Samsung kritik bir karar alarak Note serisini rafa kaldırdı. Bu durumun temel sebebi olarak S Pen desteğinin Z Fold serisine getirileceği neden gösterildi.

Fakat Z Fold 3 serisi de içerisinde bir kalem yuvası bulunmadan satışa çıktı. Telefon S Pen’i destekliyor olmasına karşın üzerinde dahili bir yuva bulunmuyordu.

Yeni Hyundai KONA

Bu yuvanın bir sonraki Fold modeliyle geleceğine olan inanç tamdı. Fakat bu da olmayacak gibi görünüyor. Çünkü ortaya çıkan son raporlar yeni Z Fold modelinde de S Pen yuvasının bulunmayacağına işaret ediyor. Bu raporlara rağmen durumun aksini düşünenlerin sayısı da bir hayli fazla.

Samsung Galaxy Z Fold 2 satışını durdurdu

Yeni Fold modeli S-Pen yuvasıyla gelebilir!

Sonuçta Z Fold modelinde S pen bulunmaması dünyanın sonu değil. Fakat S Pen yuvasını S22 Ultra modeli yerine Z Fold 4’e yerleştirmek çok daha mantıklı olacaktır.

Samsung’un Z Fold serisine S Pen yuvası eklememekte diretmesi biraz ilginç. Belki de henüz ellerinde bu teknoloji için yeterli done yoktur. Fakat dışarıdan bakılınca, Z Fold’a S Pen yuvası eklemek de öyle çok zor bir şey gibi görünmüyor.

POCO M4 Pro video inceleme


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir