Yeni Call of Duty oyunu hikaye moduyla gelecek


Activision ve Infinity Ward işbirliğiyle geliştirilen yeni Call of Duty oyununun hikaye moduna sahip olacağı kesinleşti. İşte konu hakkındaki detaylar.

Geçtiğimiz yıl satışa sunulan Call of Duty Black Ops 4 ile seri tarihinde bir ilke imza atılmıştı. Yapımcı Treyarch, senaryo modu için yeterli zamana sahip olmadığını ileri sürerek, oyunda hikaye moduna yer vermemiş ve tamamen online dinamikler üzerine kurulu bir CoD oyununu satışa sunmuştu.

Oyuncuların hikaye modu olmayan bir CoD oyununa nasıl tepki vereceği büyük merak konusuydu. Nitekim CoD Black Ops 4 satış rakamlarıyla hikaye modunun pek de önemsenmediğini ispatladı.

Yeni Call of Duty hakkındaki ilk detaylar

Oyun severler artık Call of Duty serisinde hikaye modu yer almayacak mı diye düşünürken, rahatlatan açıklama Activision’dan geldi. Şirketin yetkili isimlerinden biri olan Rob Kostich, hali hazırda Infinity Ward tarafından geliştirilmekte olan yeni Call of Duty oyununun yenilikçi bir hikaye moduna sahip olacağını açıkladı.

Yeni Call of Duty oyunu hakkında net bilgiler verilmezken, yapımın ileriye dönük büyük bir adım olacağı iddia edildi.

Muhtemelen yeni Call of Duty oyununun duyurusu önümüzdeki E3 etkinliğinden hemen önce olacaktır. Klasik olarak E3’te de oyunla ilgili birkaç video paylaşılır. Nitekim 2019’un son çeyreğinde de serinin yeni oyunu raflardaki yerini almış olacaktır.

Bakalım Infinity Ward ve Activision bizlere ne gibi sürprizler hazırlıyor. Buna dair ilk ipuçlarını önümüzdeki aydan itibaren öğrenmeye başlayabiliriz.

Bu hafta çıkacak oyunlar için tıklayın


YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin