Yapay zeka destekli tarayıcı tarafında somut adımlar geliyor

Microsoft Edge

Amerikalı teknoloji devi Microsoft, uzun bir süredir internet tarayıcıları pazarında daha güçlü hale gelmek istiyor. Şirketin bu amacına yönelik son hamlesi ise “yapay zekadan” güç alacak.

Yapay zeka destekli tarayıcı tarafında somut adımlar geliyor. Yapay zeka teknolojileri, günümüzün dijital dünyasında giderek artan bir popülerlik kazanıyor. Bu popülerlik sadece Google’ın üstünlüğüne karşı bir tehdit oluşturmakla kalmıyor, aynı zamanda sunduğu bilgiler nedeniyle AB ülkelerinde güvenlik endişeleri de yaratıyor. Bu durumun ortasında, Microsoft bir fırsat gördü ve Bing AI’yı geliştirme yolunda ilerliyor. Son olarak, şirket Bing AI’yı Windows 11 için Microsoft Edge’in sağ tık menüsüne entegre etme planlarını duyurdu.

Microsoft Edge

Microsoft, ChatGPT’ye benzer bir AI chatbot’u da içeren Bing AI’yı tanıttı. Şimdi ise şirket, AI’yı sağ tık menüsüne entegre ederek kullanıcıların web sayfalarındaki metinleri seçmelerine ve “Bing AI ile ara” seçeneğini seçerek seçilen metne ilişkin kapsamlı bilgileri sağ taraftaki Bing Chat’te açmalarına olanak tanıyor. Bing AI, seçilen metne ilişkin ayrıntılı bilgiler sağlayarak kullanıcıların bilgiye erişimini kolaylaştırıyor.

Microsoft, Edge tarayıcı için yeni bir özellik deniyor

Yapay zeka destekli tarayıcı tarafında somut adımlar geliyor

Kullanıcılar yanlışlıkla seçeneklere tıklarlarsa, “Yoksay” seçeneğini seçerek web sayfasına geri dönebilirler. Mini menü, yalnızca metin vurgulandığında mevcuttur; metin seçmeden sağ tıklamak, standart bağlam menüsünü gösterecektir. Bing AI entegrasyonu güncellemesine ek olarak, Microsoft Edge, kullanıcı deneyimini daha da optimize etmek için modüler isteğe bağlı özellikler desteği ve diğer iyileştirmeler de sunuyor.

Microsoft Edge yakında ücretsiz bir yerleşik VPN içerecek

Ne yazık ki, Microsoft’un bu ve diğer geliştirmelerinin, hizmetlerini ne kadar popüler hale getireceği belirsiz. Şirket, arama motorları ve tarayıcılarda Google Chrome’un gerisinde kalmaya devam ediyor. Bazı adımları bu sorunu çözmekte olumlu gelişmelere yol açmış olsa da, lider olmaktan hala çok uzak. Yapay zeka destekli tarayıcı tarafında somut adımlar geliyor.

Lego Technic Peugeot 9X8 Hypercar, büyük bir heyecan yaratıyor


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir