Lego Technic Peugeot 9X8 Hypercar, büyük bir heyecan yaratıyor

9X8 Hypercar

PEUGEOT TotalEnergies Ekibi, 9X8 Hypercar ile geçen sene oyunun kurallarını değiştirdikten sonra tamamen yeni bir mühendislik mücadelesine girişti. Ekip, yeni hibrit Hypercar’ı, LEGO Technic formunda yeniden ortaya çıkarıyor.  

LEGO Group ve PEUGEOT Sport ekipleri, örnek bir mühendislik yaklaşımı ile 9X8 Hypercar için 1:10 ölçekli, 1.775 parçadan oluşan detaylı bir model üretti.

Bu yeni LEGO Technic modeli, genel siluetinden özenle şekillendirilen detaylara kadar 9X8’in göz alıcı tasarımını en iyi şekilde yansıtıyor. 9X8, PEUGEOT’nun elektrikliye geçiş yaklaşımını gözler önüne seriyor ve aynı zamanda markanın rekabetçi yönünü de somutlaştırıyor. Model, gerçek dört tekerlekten çekişli 9X8’deki; elektrikli 7 vitesli şanzıman, benzersiz kapıları, düşük emisyonlu hibrit güç-aktarma sistemi, gelişmiş süspansiyon ve zarif profili dahil her bir ayrıntısıyla yeni modele büyük bir özenle aktarıldı. V6 motoru dışında karanlıkta parıldayan ışık öğeleri gibi ayrıntılar, gerçek yarış heyecanını yansıtıyor.

9X8 Hypercar

Hem yarış hem de LEGO hayranlarını heyecanlandıran, LEGO Technic serisinin bu yeni üyesi, tamamlandığında 13 cm yüksekliğe, 22 cm genişliğe ve 50 cm uzunluğa sahip oluyor. Yarış otomobilinin LEGO modeli, Portekiz’deki ilk FIA Dünya Avrupa Şampiyonası’nda, gerçek yarış otomobilinin 10-11 Haziran’daki Le Mans 24 Saat yarışına çıkmadan önce tanıtıldı.

9X8 Hypercar

LEGO Group Tasarımcısı Kasper René Hansen; “İki önemli marka olarak yeni bir yarış ve mühendislik çağını yansıtan bir ürün üretmek için bir araya geldik. Böylesine zarif bir otomobilin şeklini ve detaylarını LEGO Technic öğelerini kullanarak oluşturmak hiç de kolay olmadı. PEUGEOT TotalEnergies Ekibi ile bu projede birlikte çalışmak benim için bir onur. Birlikte Hypercar’a LEGO Technic formunda hayat verdiğimiz için gurur duyuyorum” dedi.

9X8 Hypercar

PEUGEOT Sport Teknik Müdürü Olivier Jansonnie; “LEGO Group ile teknik iş birliğimiz PEUGEOT 9X8 ortaya çıkmadan 5 ay önce, Ocak 2022’de başladı. PEUGEOT 9X8’in teknik detaylarını LEGO Technic modeline aktarmamızı sağlayan projenin teknik ve tasarım ekipleriyle birlikte geliştirmesi 1 yıl sürdü. Olabildiğince gerçekçi bir model üretmek, her iki marka için de çok önemliydi. PEUGEOT, PEUGEOT Sport ve LEGO ekipleri, fotoğraflardan aktarılamayan süspansiyon ve hibrit sistemlerin uyarlanması konusunda çok sayıda toplantı yaptı. Bu proje için LEGO Group’a teşekkür ediyoruz. Hayal edebileceğimizden çok daha iyi bir sonuç elde ettik. Gurur duyduk ve etkilendik” dedi.

Yüzlerce Amazon Prime Video orijinali ücretsiz oluyor


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir