Ana sayfa Genel Yapay zeka çevre için çalışacak

Yapay zeka çevre için çalışacak

Yapay zeka çevre ile ilgili önemli projelerde yer alabilir. Bunun en büyük kanıtı ise itelligence’in yeni projeleri. İşte yapay zeka ile ilgili farklı bir kullanım haberimizin detayları.

Birbirinden farklı araştırma şirketlerinin yaptığı çalışmalar sonucunda 2021 yılında robot ve drone teknolojilerinin 218 milyar dolar yatırım alacağı söylendi. Böyle bir durumda geleceğin en önemli teknolojilerinden bir tanesinin de robot ve drone ile ilgili olduğu ifade ediliyor.

Yapay zeka çevre teknolojilerinde görüntü tanıma kullanacak

Bu alanda çalışmalar yürüten itelligence şirketi akıllı çevre koruma projesi ile; yapay zeka, öğrenen makineler ve büyük veri teknolojileri geliştirebiliyor. Proje kapsamında çevreyi koruma amacıyla drone ve görüntü tanıma teknolojileri bir arada kullanılacak.

Bu çalışmada asıl önemli olan konu yabani otların tek tek tespit edilmesi. Böylece doğada çıplak gözle bitki arama gibi bir zahmete katlanmak zorunda kalmayacaklar. Şirketin 30 yıllık deneyim ile geliştirilen akıllı çevre koruma projesi, zararlı bitkileri test edecek ve böylece yeşil alanların daha çok korunması sağlanacak.

Akıllı çevre koruma projesi dünya genelinde çeşitli ödüller aldı. Çevreciler tarafından bu tür projelerin daha fazla kullanılması bekleniyor. Peki sizce bu tür projeler çevre için önemli bir etki oluşturabilir mi? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

Yapay zekalı drone ile kayıp insanları bulacaklar

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

TP-Link TL-PA4020P Kit ile verimli internet kullanımı mümkün

TL-PA4020P Kit ile hem eviniz ya da ofisinizde performanslı kablosuz ağ kurun hem de diğer elektronik cihazlar için prizleriniz olsun. Günümüzde gerek evimiz gerekse de...

Son Haberler