Ana SayfaAkıllı TelefonXiaomi’den orta segmente hızlı şarj dopingi

Xiaomi’den orta segmente hızlı şarj dopingi

Akıllı telefon pazarındaki öncü isimlerden biri olan Xiaomi, orta segmentteki modeller için kolları sıvadı. İşte konunun detayları.

Xiaomi’den orta segmente hızlı şarj dopingi. Son dönemde Xiaomi’nin akıllı telefon sektöründeki dengeleri değiştirdiğini söyleyebiliriz. Agresif fiyat politikası sayesinde önce Asya, ardından da Avrupa pazarında önemli bir müşteri kitlesine erişen Xiaomi, muazzam bir büyüme gösterdi.

Elbette Xiaomi’nin bu büyümesindeki tek etken fiyatları değildi. Çinli üretici özellikle hızlı şarj tarafında gerçekleştirdiği yatırımlarla, kullanıcıların pil sorununu çözme yolunda önemli bir sınav veriyor.

Hali hazırda pek çok güncel Xiaomi modelinde öyle ya da böyle hızlı şarj teknolojisi bulunuyor. Hatta üst segment cihazların bazılarında 100W ve üzeri hızlı şarj teknolojileri mevcut. Bu da telefonun adeta saniyeler içerisinde günü çıkaracak şarja ulaşmasını sağlıyor.

Xiaomi HyperCharge 5 696x392 1

Xiaomi’den orta segmente hızlı şarj dopingi

Çinli üretici yüksek hızlı şarj teknolojilerini orta segmente getirerek rekabeti farklı bir noktaya taşımaya hazırlanıyor. Çin kaynaklı raporlara göre, Xiaomi önümüzdeki dönemde çıkaracağı pek çok orta segment cihazda 50W ve üzeri hızlı şarj teknolojilerine yer verecek.

Pek çok marka üst segment cihazlarında dahi bu kadar yüksek hızlarda şarj teknolojisi sunmuyor. Dolayısıyla bu hamle Xiaomi’nin öyle ya da böyle rakiplerinin önüne geçmesini sağlayacaktır. Tabi ki yine de bekleyip göreceğiz. Keza rakiplerden de benzer bir hamle gelmesi söz konusu.

Tosuncuk 2600 yıl hapis yatabilir: Dava farklı bir noktaya gidiyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting