Xiaomi Yeni Bir Telefon Serisi Çıkaracak

xiaomi mi 6 8

Oppo ve Vivo gibi hızla yükselen rakiplerine karşı koymak isteyen Xiaomi, yepyeni bir telefon serisi çıkarmaya hazırlanıyor. Bu yeni seri Mi ve Redmi serilerine katılacak.

Çin’in en büyük telefon üreticilerinden Xiaomi, çok yakında akıllı telefon serilerine bir yenisini daha ekleyecek. Çin basının yer alan haberlere göre Mi ve Redmi serilerine katılacak bu üçüncü telefon serisi çok yakında resmen duyurulacak. Mi ve Redmi serileri daha çok online satışlara odaklanırken, yeni tanıtılacak bu telefon serisinin mağaza satışlarına ağırlık vereceği söyleniyor.

Şirketin böylece son yıllarda hızla büyüyen Oppo ve vivo’yla rekabet etmeyi planladığı söyleniyor. Xiaomi daha çok online satışlara ağırlık verirken, Vivo ve Oppo geni bir mağaza ağı kurarak Çin’deki etkinliğini hızla büyüttü. İki şirket bu sayede özellikle Çin’de kullanıcıların ilgisini çekmeyi başardı.

Xiaomi

Bu yeni telefon serisi hakkında şimdilik pek bir şey bilinmiyor. Ancak bu yeni serinin ilk telefonuna ait olduğu iddia edilen bir görüntü sızdırıldı. Bu görüntüye bakılırsa Xiaomi tasarım olarak Oppo R11 ve OnePlus 5’i andıran bir telefon satışa çıkarmayı planlıyor.

Windows Phone 8.1 İçin Yolun Sonuna Gelindi