Ana SayfaGenelXiaomi ve Oppo yükselişte Huawei yine düşüşte

Xiaomi ve Oppo yükselişte Huawei yine düşüşte

Son yapılan araştırmalara göre Xiaomi ve Oppo gibi Çinli akıllı telefon markalarının bu yılın ilk çeyreğinde Batı Avrupa’da etkileyici bir büyüme kaydettiğini, Huawei’nin ise performansta bir düşüş gördüğünü ortaya koydu.

Canalys’in son attığı tweet’e göre , Çin’deki akıllı telefon üreticileri, 2021 yılının ilk çeyreğinde bölgede güçlü bir performans gösterdiler. Tweet, çeşitli satıcıların pazar paylarını ve yıldan yıla büyümelerini gösteren bir görüntü bile paylaştı. Bu görüntüye bakıldığında, Samsung’un yüzde 43’lük büyük bir pazar payı ile pazar lideri olduğu ve onu yüzde 24’lük pazar payıyla Apple’ın izlediği açıkça görülüyor. Xiaomi, Oppo ve Huawei listeyi tamamladı.

Xiaomi ve Oppo yükselişte Huawei yine düşüşte

Xiaomi ve Oppo, Samsung ve Apple’dan sırasıyla yüzde 15 ve yüzde 4 ile nispeten daha düşük bir pazar payına sahipken, her iki marka da bölgede patlayıcı bir büyüme kaydetti. Samsung ve Apple sırasıyla yüzde 49 ve yüzde 28 büyüme görürken, Xiaomi yüzde 89 oranında kayda değer bir büyüme ve Oppo yüzde 193 oranında muazzam bir büyüme gördü. Huawei, sadece yüzde 3’lük pazar payı ile listenin son sırasına geldi, ancak düşük pazar payı, bölgedeki yüzde 80’lik muazzam düşüşten kaynaklanırken, diğer markalar olumlu bir performans gördü.

Huawei’nin düşüşü büyük olasılıkla tedarik zincirini bozan ve küresel olarak akıllı telefon operasyonlarını ciddi şekilde sekteye uğratan çeşitli ABD yaptırımlarından kaynaklanıyor. Bu da Oppo gibi rakiplerinin Huawei’nin bıraktığı boşluğu doldurmasına neden oldu. Bu arada Apple , Canalys’e göre daha büyük iPhone 12 cihazları sayesinde güçlü bir çeyrek kaydetti.

Samsung Galaxy Z Flip3 için önemli iddialar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting