Xiaomi Redmi Pro 2 hangi yonga setini kullanacak?

xiaomi redmi pro 2

Xiaomi’nin bu ay içerisinde tanıtacağı Redmi Pro 2 hakkında bazı yeni detaylar ortaya çıktı. Xiaomi Redmi Pro 2 hangi yonga setini kullanacak? İşte detaylar.

Çin’in önde gelen akıllı telefon üreticilerinden biri olan Xiaomi, orta segmente hitap eden yeni modeli Redmi Pro 2’yi bu ay içerisinde tanıtacak. Peki Xiaomi Redmi Pro 2 ne gibi özelliklere sahip olacak?

Geçtiğimiz günlerde konu ile ilgili ortaya çıkan bazı söylentilerde Redmi Pro 2’nin Qualcomm’un gelişim aşamasında olan yeni yonga seti Snapdragon 660 ile gelebileceği iddia edilmişti. Ayrıca telefonun selefi gibi çift kamera yerine tek bir ana kameraya sahip olabileceği belirtilmişti.

Çin’den gelen son söylentiler Xiaomi Redmi Pro 2 modeli için daha önce sızdırılan bilgilerin pek de doğru olmadığını ortaya çıkardı. Zira Redmi Pro 2 iddia edilenin aksine, tek kamera değil, selefi Redmi Pro’da olduğu gibi çift ana kamerayla gelecek. Bu iki ana kameranın her birinin 12MP’lik sensör kullanacağı da sızdırılan bilgiler arasında.

Redmi Pro 2 ile ilgili ortaya çıkan bir başka detay ise telefonun kullanacağı yonga seti ile ilgili. Xiaomi’nin orta menzildeki yeni modeli Snapdragon 624 değil, Helio P25 ile gelecek. Yani Xiaomi Qualcomm yerine MediaTek’i tercih etmiş durumda. Tabi bu durum telefonun fiyatına da yansıyacaktır.

Xiaomi Redmi Pro 2 fiyatı ise şu anda 231 dolar olarak lanse edilmekte. Tabi bu fiyat telefonun çıkışında netlik kazanacaktır.