Ana sayfa Mobil Xiaomi, Oppo ve Vivo AirDrop benzeri bir sistem geliştirdi!

Xiaomi, Oppo ve Vivo AirDrop benzeri bir sistem geliştirdi!

Çinli telefon üreticileri Xiaomi, Oppo ve Vivo; Apple’ın AirDrop sistemine benzer bir sistem geliştirdi. Peki, Çinlilerin bu özelliği nasıl çalışıyor?

Apple, iOS ve macOS cihazları arasında dosya transferi için 2013 yılında iOS 7 ile AirDrop sistemini tanıtmıştı. Bluetooth’tan daha hızlı dosya transferi sağlayan bu özellik diğer tüm Android telefon sahiplerini kıskandırıyordu. Bluetooth’a göre daha güvenli olan bu özellik şimdi Xiaomi, Oppo ve Vivo üçlüsü tarafından Android telefonlar ile buluşuyor.

Çinliler AirDrop için güçlerini birleştirdi!

Çinli telefon üreticileri olan Xiaomi, Oppo ve Vivo; ColorOS, FuntouchOS ve MIUI arayüzlerinde çalışacak olan dosya transfer sistemini duyurdu. Saniyede 20 MB hızında veri transferi yapabilen bu özellik, önümüzdeki günlerde yayınlanacak olan güncellemeler ile kullanıma sunulacak.

Tim Cook ile Donald Trump görüştü! ABD geri adım atabilir!

Aynı Apple ekosisteminde olduğu gibi sadece Xiaomi, Oppo ve Vivo telefonları arasın çalışacak olan bu özelliğin diğer Android telefonlara gelmeyeceği söyleniyor. Bakalım ilerleyen günlerde Samsung, Huawei ve LG gibi diğer Android telefon üreticileri de cihazları arasında veri transferi yapma imkanı sunacak mı?

AirDrop

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

instagram şifre kırma 2020

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü?

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü? Instagram hesabı çalmaya çalışmadan önce sizleri haberimize alalım. Instagram kullanımı artık Facebook’u geçmiş durumda. En...

Son Haberler