Xiaomi Mi A1 için Android Pie çıktı!

Xiaomi Mi A1 için Android Pie

Xiaomi Mi A1 için Android Pie güncellemesi bugün yayınlanmaya başladı. Kademe kademe sunulan Xiaomi Mi A1 için Android Pie güncellemesi ile cihazın performansı artıyor.

Xiaomi’nin Türkiye’de 1.500 TL civarında satılan fiyat/performans telefonu Xiaomi Mi A1, bugün sürpriz bir şekilde en son Android sürümü olan Android 9.0 Pie ile tanıştı.

Gücünü Qualcomm’un Snapdragon 625 yonga seti ve 4 GB RAM‘den alan telefon, 5.5 inçlik ekranı ile oldukça iyi bir deneyim sunuyor.

Xiaomi Mi A1 için Android Pie çıktı!

OTA üzerinden sunulan ve yaklaşık olarak 1 GB büyüklüğünde olan güncelleme birçok yenilik ile geliyor.

Bu yenilikler arasında yeni API’lar, performans artışı ve FM radyo uygulaması yer alıyor. Ayrıca sistemdeki güvenlik açıkları da Aralık ayı Android güvenlik güncellemesi ile kapatılıyor.

Xiaomi Mi Mix 3’ün 5G’i versiyonu sergileniyor

Kutusundan Android 7 ile çıkan daha sonra hızlı bir şekilde Android 8 alan bu telefonun Android 9.0 Pie ile tanışması çok büyük bir sürpriz oldu doğrusu.

Güncellemelere önem vererek rakiplerine göz dağı veren Xiaomi, umarız bu performansını Android 10 sürümün de de sergiler.

Xiaomi Mi A1 için Android Pie

Son olarak bu modelin Android One kapsamında üretildiğini bu yüzden güncellemeleri çok hızlı bir şekilde aldığını belirtelim.


Xiaomi Mi A1 için Android Pie çıktı!” hakkında 3 yorum

  1. birde MİUİ 10 a yükseltse iyi olacak sanki kameranın biri işlev görmüyor gibime geliyor,o kadar çok telefonmu çıkartılır neyin kafasını yaşıyorlar herhalde deney yapıyorlar

  2. Aralık ayı bitmek üzere, bana daha hala guncelleme gelmedi. Ekstra yapmam gereken birşey mi var . Google Play hizmetleri beta versiyonda şu an. Beni bilgilendirirseniz sevinirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir