Ana SayfaGenelXiaomi kesenin ağzını açtı! Peki sırada ne var?

Xiaomi kesenin ağzını açtı! Peki sırada ne var?

Dünyanın en önemli akıllı telefon üreticilerinden biri olan Xiaomi, çıtayı epey yukarı taşımış gibi görünüyor.

Xiaomi kesenin ağzını açtı! Peki sırada ne var? Xiaomi’nin akıllı telefon sektöründeki geçmişine ve bugün ki başarısına bakıldığı zaman, Çinli şirketin az zamanda ne kadar çok iş başardığını görmemek imkansız. Dünyanın dört bir yanında önemli bir pazar payına ulaşan Çinli teknoloji devi, fiyat performans denildiği zaman akla gelen ilk isim olmayı da başarmış gibi görünüyor. Bununla birlikte Xiaomi’nin gelecek planları arasında elektrikli otomobil üretmek gibi bir seçenek de var.

Şirketin kurucusu ve CEO’su Lei Jun tarafından yapılan açıklamaya göre Xiaomi elektrikli otomobil konusundaki yatırımlarını arttıracak ve gelecek 10 yıl içerisinde 10 milyar dolardan fazla kaynağını bu sektöre kaydıracak.

Xiaomi kesenin ağzını açtı

Xiaomi kesenin ağzını açtı! Peki sırada ne var?

Lei Jun’un yaptığı açıklamaya göre ayrıca Xiaomi, 2024 yılının ilk yarısında Xiaomi markalı otomobilleri de resmen satışa sunmuş olacak. Tabi bu araçlar kaç farklı modelden oluşacak, hangi kasa tipiyle gelecek, nasıl bir tasarıma sahip olacak şimdilik belli değil. Ancak yine de araba üretmek için 3 sene gibi oldukça kısa bir süre biçildiğine göre, Çinli şirketin bu konudaki hazırlıkları sandığımızın epey ötesinde.

Bakalım akıllı telefon ve akıllı giyilebilir cihazlar konularında dünyanın büyük markalarına kafa tutan ve yarattığı imajla piyasada önemli bir payı kapan Xiaomi, aynı başarısını elektrikli araçlarda da sürdürebilecek mi. Dahası akıllı telefonlar için çok da sıkıntı olmayan fiyat/performans değerlendirmesi, elektrikli otomobiller söz konusu olduğu zaman yine bu kadar kolay kabul edilebilecek mi?

Mia Khalifa sosyal medyadan seslendi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting