Xiaomi , İklim Eylemine İlişkin İlk Teknik Raporunu Yayınladı

 Xiaomi

Çevre dostu ve uygun fiyatlı sürdürülebilir teknolojiler sunmayı taahhüt eden Xiaomi , iklim değişikliğinin etkilerini azaltmaya yönelik olan çalışmalarını detaylandırdı.

 Xiaomi Corporation, iklim değişikliğinin etkilerini azaltmaya yönelik çalışmalarını detaylandıran İklim Eylemine ilişkin ilk Teknik Raporunu yayınladı. Rapor, Şirketin Başkan Yardımcısı ve CFO’su Alain Lam Sai-wai tarafından, yılın en önemli iklim zirvesi olan Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi Taraflar Konferansı (COP28) sırasında yayımlandı.

Alain Lam, “Xiaomi olarak teknolojik inovasyonlar her zaman önceliğimiz oldu. Sıfır karbon dönüşümüne yaklaşımımız da bu önceliğimiz doğrultusunda şekilleniyor. Teknolojik inovasyonlara yönelik durmak bilmeyen arayışımız, şirketimizin çevre dostu dönüşümünün merkezinde yer alıyor.

Teknolojik inovasyonlarla ürün verimliliğimizi artırmaya ve ürün yaşam döngüsü boyunca sürdürülebilirliği ilerletmeye devam ediyoruz. Böylelikle, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinin gerçekleştirilmesine katkıda bulunarak gezegenimize karşı sorumluluğumuzu yerine getiriyoruz” ifadelerini kullandı.

 Xiaomi

Raporda, çevre dostu ürünler ve sürdürülebilir tedarik zincirleri oluşturmak için yapay zeka destekli AIoT (Nesnelerin Yapay İnterneti) kullanımı da dahil olmak üzere,  Sıfır Karbon Felsefesi detaylandırılıyor. Şirket, sektörler ve toplum genelinde sıfır karbon geçişine yardımcı olmayı hedefliyor.

Firmanın net sıfır emisyona giden yolculuğu, net sıfır sera gazı emisyonu için uğraş veren karar vericiler tarafından yaygın olarak kullanılan bir araç olan ISO Net Sıfır Yönergeleri ile örtüşüyor. Şirket, mevcut faaliyetlerinde 2040 yılına kadar karbon nötrlüğüne ulaşmayı taahhüt ediyor.

Marka, enerji verimliliğini artırarak ve akıllı üretim uygulamalarını hayata geçirerek operasyonlarını karbonsuzlaştırıyor. Ayrıca, iş ortaklarını karbon nötrlüğü taahhüdüyle uyumlu iklim hedefleri belirlemeye teşvik ediyor.

 Xiaomi

Bu, yenilenebilir enerji kaynaklarına geçişi ve malzeme kullanımını, geri dönüşümü ve yeniden kullanım oranlarını artırmayı içeriyor. Xiaomi, karbondan arınma konusunda ilerleme kaydettiğinden emin olmak için şeffaflık, hesap verebilirlik ve düzenli denetimler ile ilgili taahhütlerde bulunuyor.

Xiaomi’nin Sıfır Karbon Felsefesi, ürün ve hizmetlerini daha verimli, ekonomik ve çevresel açıdan temiz hale getirmesine olanak tanıyor. Şirket ayrıca verimliliği ve inovasyonu artırmak için üretimde yapay zeka teknolojisini kullanıyor. Yapay zeka, Xiaomi’nin tüketicilere daha sürdürülebilir yaşam tarzı seçenekleri sunmasını sağlıyor. Örneğin Xiaomi, akıllı ev çözümlerini kullanarak evlerdeki sera gazı emisyonlarını ve enerji tüketimini azaltmaya yardımcı oluyor.

Xiaomi Corporation İklim Eylemi Teknik Raporu 2023’e buradan ulaşabilirsiniz.

Geralt’ın Mirası The Witcher 4’te Devam Edecek