Ana sayfa Akıllı Telefon Xiaomi Akıllı Telefon Pazarında Hedef Yükseltti

Xiaomi Akıllı Telefon Pazarında Hedef Yükseltti

Son dönemin parlayan yıldızlarından Xiaomi, 2018 için hedef yükseltti. Bu bağlamda 100 milyonu aşkın satış yapılması hedefleniyor.

Fiyat/Performans Ürünleriyle Öne Çıkıyor

Pek çok alanın yanından akıllı telefon pazarında da iddialı ürünleriyle öne çıkan Xiaomi’nin hedefleri büyük. Son dönemde çeşitli başarılara rağmen, çift haneli düşüş açıklayan Oppo ve Vivo ile birlikte Çin akıllı telefon pazarında %5’lik bir düşüş yaşanmıştı. Tayvan’dan gelen bilgilere göre Çinli şirketler 2018 için çok agresif bir plan hazırladılar.

Özellikle Huawei’nin hızlı şekilde en büyük 3. akıllı telefon üreticisi konumuna gelmesinin ardından, Xiaomi de sıralamasını yükseltmek isteyen firmalar arasında yer aldı. Özellikle Çin dışında daha fazla aktif olmak için çaba sarf edecek olan şirket, yıl sonuna kadar 100 milyondan fazla telefon satışı yapmayı planlıyor. Gelen ilk çeyrek raporları, Xiaomi’nin aylık yaklaşık 10 milyon telefon sattığını söylemişti. Dolayısıyla hedef çok da uzak durmuyor. Ayrıca Çinli firma, geçtiğimiz yıl 90 milyon telefon satmıştı.

Huawei tarafında ise bu sayı 150 milyon civarındaydı; 150 milyonun yaklaşık 90 milyonu ise Çin’de satıldı. Bu da bu firmaların neden daha fazla global anlamda aktif olmak istediğini açıklıyor.

Çinli akıllı telefonlar neden ucuz?

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

instagram şifre kırma 2020

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü?

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü? Instagram hesabı çalmaya çalışmadan önce sizleri haberimize alalım. Instagram kullanımı artık Facebook’u geçmiş durumda. En...

Son Haberler