Ana sayfa Donanım Xiaomi Akıllı Klima Cihazını Görücüye Çıkardı

Xiaomi Akıllı Klima Cihazını Görücüye Çıkardı

Çin teknoloji firması Xiaomi, akıllı ekosistem ürün yelpazesini genişletme yolundaki en son çalışmaları çerçevesinde, 23 Temmuz Pazartesi günü yeni Xiaomi Akıllı Klima Cihazını piyasaya çıkardı.

Xiaomi’nin açıklamasına göre, minimalist bir dizayna sahip olan Xiaomi Akıllı Klima, uygulama kontrol. Ve sesle kumanda özellikleri ile donanmış olup sıcaklığı 0,1 derece hassasiyetle ayarlayabilecek. Klima cihazının fiyatı 1.999 yuan (294,4 dolar).

Bu, Xiaomi’nin 2015’te ev aletleri üreticisi Midea Group ile. Xiaomi Akıllı Klima cihazı yaratma amacıyla birlikte çalışmaya başlamasından sonraki klima alanına ikinci girişi.

Bu yeni aygıt, Xiaomi‘nin soğutucular, hava filtreleri, masa lambaları ve vakumlu temizlik robotları gibi akıllı aletler serisine eklenen yeni bir cihaz.

Xiaomi Akıllı Klima nesnelerin interneti konseptine dayanıyor

2010’da bir ahize imalatçısı olarak kurulmuş bulunan Xiaomi, daha sonra giderek “Internet of Things (IoT)” (nesnelerin interneti) bağlantılı donanıma sahip bir internet şirketine dönüşmüştü.

International Data Corp.’a (Uluslararası Veri Şirketi) göre. IoT üzerinde çalışan Çin üreticilerinin her yıl takriben %15 oranında büyümesi ve 2020 yılında 130 milyar dolara yaklaşması bekleniyor.Çin teknoloji firması Xiaomi, akıllı ekosistem ürün yelpazesini genişletme yolundaki en son çalışmaları çerçevesinde, 23 Temmuz Pazartesi günü yeni Xiaomi Akıllı Klima Cihazını piyasaya çıkardı.

Ali Yavuz ŞAHİNhttp://www.donanimgunlugu.com
Uzun yılardır teknoloji meraklısı

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Türkiye corona virüsü vaka sayısı

Türkiye corona virüsü vaka sayısı – 5 Nisan 2020

Türkiye'de corona virüsü vaka sayısı ve ölüm sayısı günden güne artış gösteriyor. Günlük resmi olarak açıklanan vaka sayılarını sizlere aktarıyor olacağız. Çin'in Wuhan kentinde 2019'un...

Son Haberler