Xiaomi 13 Pro tasarımı bir kez daha sızdırıldı

1

Çinli teknoloji devi Xiaomi, bir kez daha sızıntılarla gündemde. Sızıntıların bugünkü kahramanı ise markanın yeni amiral gemisi modeli Xiaomi 13 Pro.

Xiaomi 13 Pro tasarımı bir kez daha sızdırıldı. Akıllı telefon dünyası hemen her gün birçok sızıntıya ev sahipliği yapıyor. Bu sızıntılardan bazılarının kaynakları pek güvenilir olmasa da, özellikle @onleaks gibi isimler tarafından paylaşılan bilgilere kesin gözüyle bakılıyor diyebiliriz. İşte ünlü duyum kanalı bugün de Xiaomi’nin yeni amiral gemisi modeli Xiaomi 13 Pro’ya ilişkin bir görsel ve özellik listesi paylaştı.

xiaomi 13

Hesap tarafından paylaşılan görsele baktığımız zaman, telefonun arka yüzeyinde bulunan kamera adasının 3’lü kamera yapısından oluştuğunu ön yüzeyde ise damla delik kamera tasarımının korunduğunu görüyoruz. Bunun dışında telefonun kavisli bir ekranla geleceğini ve kamera alanında LEICA ortaklığının süreceğini söyleyebiliriz.

1

Xiaomi 13 Pro tasarımı bir kez daha sızdırıldı

Telefonun diğer özellik listesine göz atacak olursak; Xiaomi 13 Pro karşımıza 6,7 inç büyüklüğünde 2K LTPO 120Hz ekran ile gelecek. Snapdragon 8 Gen 2 yonga setinden güç alan telefon 8GB / 12GB RAM ve 128GB / 256GB / 512GB dahili depolama alanı seçeneklerine sahip olacak.

Xiaomi, rekor kıran yeni HyperCharge hızlı şarj teknolojisini duyuracak

Arka yüzeyde 50MP + 50MP + 50MP’den oluşan üçlü bir kuruluma sahip olması beklenen telefonun ön yüzeyde ise 32MP’lik tek bir kamera bulunacak. Kutudan Android 13 tabanlı MIUI 14 işletim sistemi ile çıkacak olan telefon elektriksel gücünü ise 4.800mAh’lık bataryasından alacak.

Microsoft, Call of Duty için Sony’ye sürpriz bir teklif yaptı