Xiaomi 13 ve 13 Pro beklenenden önce çıkabilir

Xiaomi akıllı telefon

Xiaomi 13 ve 13 Pro olduğu tahmin edilen iki telefonun IMEI listesinde görülmesi, bu telefonların beklenenden önce çıkabileceğini gösterdi.

Bildiğiniz gibi Xiaomi, kamerası efsanevi kamera üreticisi Leica tarafından hazırlanan yeni akıllı telefonu Xiaomi 12S’i temmuz ayında piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Ancak şirketin bu yıl satışa sunacağı tek üst segment telefon bu olmayacak. Xiaomi 12’nin halefi olan Xiaomi 13 de bu yıl çıkacak. Üstelik gelen son bilgilere bakılırsa Xiaomi 13 ve daha gelişmiş versiyonu olan 13 Pro beklediğimizden de önce çıkabilir.

Xiaomi normalde ana akıllı telefon serisinin yeni üyelerini aralık ayında piyasaya sürüyor. Bu yüzden 13 ve 13 Pro’nun da aralık ayında satışa çıkacağı düşünülüyordu. Ancak gelen son bilgiler telefonların kasım ayında, hatta daha da erken bir tarihte çıkabileceğini gösteriyor.

xiaomi 13 3

Çin’in IMEI veri tabanında 221113C ve 2210132C model numaralarını taşıyan iki yeni telefon görüldü. Daha önceki model numaralarından yola çıkılarak bunların Xiaomi 13 ve 13 Pro olduğu görülüyor. Yine aynı listede yer alan 2211133G ve 2210132G model numaralarının ise bu telefonların uluslararası versiyonlarına ait olduğu tahmin ediliyor.

Xiaomi’nin yeni nesil telefonlarının beklenenden önce bu listeye girmesi, şirketin aralık ayını beklemeyebileceğini gösteriyor.

Normalde Xiaomi yeni amiral gemilerini aralık ayında çıkararak Qualcomm’un en son Snapdragon yonga setini kullanan ilk telefonlardan birini çıkarmış olurdu. Bu yüzden yeni Xiaomi amiral gemisinin öne alınması, Qualcomm’un da planlarını öne çektiğinin habercisi olabilir.

Xiaomi Mi Band 7 ve Redmi Buds 4 tanıtıldı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir