Android 13 alamayacak Samsung cihazlar belli oldu

APK yükleyenler yasal suç

Android 13 alamayacak Samsung cihazlar açıklandı. Bu cihazların tüm desteği kesildi. Hadi gelin konuyla ilgili merak edilen bütün ayrıntılara birlikte bakalım.

Android 13 alamayacak cihazlar kullanıcıların canını sıkacak gibi görünüyor. Herhangi bir akıllı telefonun en önemli detaylarından bir tanesi de hiç şüphesiz güncellemelerdir. Eğer iyi bir güncelleme sürekli bir şekilde alınmazsa cihazları kullanmanın pek bir anlamı kalmıyor.

Android 13 alamayacak Samsung

Google tarafından geliştirilen Android işletim sistemi ise sürekli olarak güncelleniyor. Bazı akıllı telefonlar bu güncellemeyi alırken kimileri güncellemenin dışında kalıyor. Bundan kısa bir süre önce Samsung Android 13 alacak olan cihazların listesini açıklamıştı. Ne yazık ki birçok cihazın liste dışında kaldığını görüyoruz.

Android 13 alamayacak modeller

Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi olarak bilinen Samsung güncelleme alamayacak cihazların listesini sıraladı. Bu listede özellikle bazı akıllı telefonlar büyük dikkat çekiyor. Henüz yeni piyasaya sunulmuş olmasına rağmen bu cihazlar Android 13 güncellemesi alamayacak.

Android 13 alamayacak Samsung

  • Galaxy S10
  • Galaxy S10e
  • Galaxy S10+
  • Galaxy S10 5G
  • Galaxy Fold
  • Galaxy Note 10
  • Galaxy Note 10+
  • Galaxy Note 10+ 5G

Bahsi geçen bu cihazlar henüz yeni diyebileceğimiz türden. Samsung ne yazık ki uzun bir süre güncelleme desteği sunmuyor. Bu durum cihazların güvenlik açısından riske girmesine neden oluyor.

Samsung güncelleme konusunda çok eleştiri alıyor

Cihazların güncellenmesi konusunda Samsung ne yazık ki çok fazla eleştiri alıyor. Şirket Apple kadar esneklik sunamıyor. Bildiğiniz üzere çok eski iPhone modelleri bile çok rahat bir şekilde güncelleme alabiliyor. Fakat Samsung için aynı durum söz konusu değil.

En çok kullanılan Android sürümü açıklandı

Güncelleme alamayan akıllı telefon modelleri zamanla güvenlik riskleri yaratıyor. Bakalım Samsung daha fazla cihaza güncelleme göndermeye karar verecek mi?


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir