Xbox One’ın Satışları Xbox 360 Yüzünden Düşük

Xbox Oneın Satışları Xbox 360 Yüzünden Düşük

Microsoft’a göre Xbox One’ın istenen satış grafiğini yakalayamamasının temel nedeni, kullanıcıların Xbox 360’ı değiştirme ihtiyacı duymaması.

Microsoft‘un yeni nesil oyun konsolu ve Xbox 360‘ın halefi olan Xbox One geçtiğimiz ayın Kasım ayında piyasaya sürüldü. Microsoft’un yeni nesil konsolu için merakla bekleyen bir oyunsever kitlesi olsa da Xbox One istenen satış grafiğini yakalayamadı ve Microsoft konsol alanında bir kez daha Sony’nin gerisinde kaldı. Sony‘nin PlayStation 4‘ünün Microsoft’un yeni nesil konsolunu geride bırakmasında birçok faktör etkili olmuş olsa da, Microsoft suçu Xbox 360‘ın başarısında buldu.

Xbox_One

PlayStation 4 ve Xbox One geçtiğimiz yıl aynı dönemde piyasaya sürüldüğünde, kullanıcıları PlayStation 4’e çeken unsurlardan biri de daha düşük maliyetli olmasıydı. Bu farkı gidermek için harekete geçen Microsoft, yeni nesil Xbox’ın Kinect sensörünü içermeyen versiyonunu yakında satışa sunmaya hazırlanıyor. Ancak konu hakkında Forbes’e açıklamalarda bulunan Microsoft yetkilisi Yusuf Mehdi’ye göre yeni nesil konsollarının istenen satış rakamlarına ulaşmamasının tek nedeni rakibinden daha pahalı olması değil.

Xbox 360‘ın başarısına ve kalitesine dikkat çeken Mehdi, Xbox 360 kullanıcılarının PlayStation 3 kullanıcılarına göre konsollarından çok daha memnun olduğunu belirtti. Xbox 360‘ın sunduğu oyun deneyiminden fazlasıyla memnun olan kullanıcıların yakın zamanda yeni nesil bir konsola geçiş yapma ihtiyacı duymadığını belirten Mehdi, bu durumun Xbox One’ın satışlarında önemli bir faktör olduğunu söyledi.

İptal Edilen Call of Duty Oyunu Hala Gündemde