Galaxy S5 İlk Ayında 11 Milyon Satmayı Başardı

galaxy s5 colors

Galaxy S5’in satış rakamları hakkında açıklamalarda bulunan Samsung, yeni telefonunun ilk ayında 11 milyon satmayı başardığını doğruladı.

Güney Koreli teknoloji devi Samsung‘un merakla beklenen yeni amiral gemisi akıllı telefonu Samsung Galaxy S5, geçtiğimiz ay dünya genelinde satışa sunulmuş ve telefon meraklılarından büyük ilgi görmüştü. Oldukça başarılı bir satış grafiği yakalayan telefona dair geçtiğimiz günlerde çıkan haberlerde, Samsung’un yeni telefonunu satışa sunmasını izleyen 25 günde 10 milyondan fazla cihazın satıldığı belirtilmişti.

Galaxy_S5_DG

Ortaya çıkan bu yeni rakamlarla ilgili Samsung cephesinden açıklama geldi. Samsung‘un cep telefonu bölümünden sorumlu J.K. Shin, Wall Street Journal’a yaptığı açıklamada, ortaya çıkan bu rakamları doğruladı ve Galaxy S5‘in satışa sunulduğu ilk ayda 11 milyon satmayı başardığını resmi olarak açıkladı. Samsung Galaxy S5‘in özellikle ABD ve Almanya gibi gelişmiş pazarlarda da ilgi gördüğüne dikkat çeken Shin, şu ana kadar satışların Galaxy S4’ten çok daha iyi gittiğini belirtti.

Samsung Galaxy Gear Yakında Tizen’e Geçecek