Ana sayfa Genel Xbox One S, Japonya'da satmıyor!

Xbox One S, Japonya’da satmıyor!

Microsoft’un kısa süre önce satışa sunduğu slim Xbox One modeli olan Xbox One S, Japonya’da adeta dibi gördü. İşte detaylar.

Konsol dünyasının en önemli isimlerinden ikisine, Sony ve Nintendo’ya ev sahipliği yapan Japonya’da önemli bir pazar hacmi bulunuyor. Zira Japon halkının, oyunlara ve konsollara ne derece düşkün oldukları da bilinen bir gerçek. Her ne kadar Japonların oyun tarzı Avrupa ve Amerika’yla pek uyuşmasa da bu ülkede önemli bir potansiyel olduğu da yadsınamaz bir gerçek. Japonya’daki bu pazardan pay almak isteyen Microsoft’ta Xbox One S ile mağazalarda boy gösteriyor. Peki Sony ve Nintendo gibi iki devi bünyesinde bulunduran Japonya’da Xbox One S ne kadar satıyor dersiniz?

Son gelen verilere göre Japonya’daki Xbox One satışları haftalık olarak 50 ile 100 arasında değişiyor. Bu rakamların PlayStation 3 ve hatta Nintendo’nun hayal kırıklığı yaratan konsolu Wii U’dan bile az olduğu belirtilmekte.

xbox one s

Elektronik mağazalar Xbox One S satışlarını arttırabilmek adına artık başka yollara başvuruyor. Örneğin ülkenin önde gelen mağazalarından biri olan BicCamera, Xbox One S’i oyun konsolu yerine HD Blu-Ray oynatıcı olarak satıyor. İşin garip yanı ise, konsol için hazırlanan kartonda, süper ucuz ve oyun da oynayabilirsiniz gibi ifadelerin yer alması. Bakalım bu ilginç satış stratejisi Xbox One satış rakamlarına nasıl bir yansıma yapacak.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

konsol fiyatları

Konsol fiyatları neden artıyor? Zam mı geldi yoksa fırsatçılık mı yapılıyor?

Konsol fiyatları corona virüsü salgını sonrasında Türkiye'de anlamsız bir şekilde artmaya başladı. Peki, zam mı geldi yoksa fırsatçılık mı yapılıyor? Corona virüsü salgınından dolayı dünya...

Son Haberler