World of Warcraft oyunu iptal edildi

World of Warcraft

Blizzard, merakla beklenen World of Warcraft mobil oyununu iptal etti. Oyun üç yıldır hazırlık aşamasındaydı.

Bildiğiniz gibi Blizzard, birkaç ay önce yeni mobil oyunu Diablo: Immortal’ı oyun severlerin beğenisine sundu. Diablo: Immortal, abartılı oyun içi harcamaları sebebiyle eleştirilmiş olsa da Blizzard için tam anlamıyla bir finansal başarıya dönüştü. Her gün stüdyoya milyonlarca dolar kazandıran oyun, mobil oyunların ne kadar yüksek potansiyeli olduğunu gösterdi.

Bu yüzden Blizzard’ın mobil oyunlara daha da fazla önem vermeye başlayacağı ve en kısa sürede yeni bir mobil oyun daha çıkaracağı düşünülüyordu. Ancak stüdyodan tam tersi yönde bir hamle geldi. Stüdyo, uzun süredir hazırlık aşamasında olan mobil World of Warcraft oyununu iptal etti.

video games world of warcraft 1181x913 wallpaper www.wallpaperhi.com 521

Mobil World of Warcraft oyununun iptal edildiği haberi Bloomberg tarafından ortaya çıkarıldı. Blizzard oyunu Çinli yayıncı ortağı NetEase ile birlikte geliştiriyordu. Üç yıldır hazırlık aşamasında olan oyun, finansal konularda yaşanan anlaşmazlıklar sebebiyle rafa kaldırıldı. Sonunda da iptal kararı geldi.

Neptune kod adlı bu mobil oyun iptal edilmiş olsa da Bloomberg’e göre mobil oyunlar stüdyonun geleceğinde önemli bir yer tutmaya devam ediyor. İptal kararının stüdyonun mobil oyunlara yönelik stratejisinin bir yansıması olmadığı, bu kararın tamamen Neptune’un arka planında yaşanan finansal anlaşmazlıklara bağlı olduğu söyleniyor.

Hatırlarsanız Blizzard, daha mayıs ayında Warcraft Arclight Rumble adını taşıyan bir mobil aksiyon/strateji oyunu duyurmuştu. Başta bu oyun olmak üzere hazırlık aşamasındaki diğer mobil oyunların yollarına tam gaz devam etmesi bekleniyor.

OnePlus 10T resmen tanıtıldı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir