Ana sayfa Gundem Windows Phone Artık Windows Mobile Oldu

Windows Phone Artık Windows Mobile Oldu

Mobil işletim sisteminde isim değişikliğine gideceği bir süredir konuşulan Microsoft, yeni işletim sistemini Windows Mobile adıyla yayınlayacağını açıkladı.

Geçtiğimiz yılın son aylarında resmi olarak tanıttığı yeni işletim sistemi Windows 10‘la birlikte masaüstü ve mobil işletim sistemlerini tek çatı altında birleştirmek için ilk adımı atan Amerikalı teknoloji devi Microsoft, mobil işletim sisteminde isim değişikliğine giderek bu amaç doğrultusunda kararlı bir şekilde ilerlemeye devam ediyor. Bir süredir Windows 10 for Phones veya sadece Windows 10 adıyla anılan yeni mobil işletim sisteminin ismini nihayet açıklığa kavuşturan Microsoft, Windows Phone isminin yerini Windows Mobile‘ın alacağını açıkladı.

Windows_Mobile

Yeni mobil işletim sisteminin adı ve çıkış tarihi konusunda sessizliğini nihayet bozan Microsoft, Windows 10 Mobile ve Windows 10 Mobile Enterprise Editions adlarını taşıyan yeni versiyonların sonbahar aylarında kullanıcıların beğenisine sunulacağını duyurdu. Mobil işletim sisteminde gidilen bu isim değişikliğinin ilk başlarda kullanıcılarda kafa karışıklığına sebep olacağı tahmin edilse de, kullanıcıların zaman içinde ortak bir Windows 10 deneyimine alışacakları ve Microsoft’un uzun vadede bu değişiklikten kârlı çıkacağı düşünülüyor.

Fallout 4 E3 2015’te Detaylı Olarak Tanıtılacak

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

En güçlü akıllı telefonlar Ocak 2020

2020 model amiral gemisi telefonların çıkmasına artık sayılı günler kaldı. İşte yeni jenerasyon öncesi en güçlü telefonlar Ocak 2020 listesi. Akıllı telefon sektöründe önemli gelişmeler...

Son Haberler