Ana SayfaGundemWindows 8 Kullanıcılarının Yarısını Kaybetti

Windows 8 Kullanıcılarının Yarısını Kaybetti

Yayınlandığı günden beri kullanıcıların ilgisine çekme konusunda başarısız olan Windows 8, son 12 ayda kullanıcılarının neredeyse yarısını kaybetti.

Microsoft‘un büyük umutlar bağladığı modern işletim sistemi Windows 8, 2012 yılında yayınlandığında heyacanla karşılanmış olsa da kullanıcıların beklentilerini karşılayamadı ve Microsoft’un tüm çabalarına rağmen bir türlü kullanıcılar tarafından kabul görmedi. Windows XP ve Windows 7 kullanıcılarını yeni işletim sistemine geçmeye ikna edecek kadar iyi bulunmayan Windows 8 bir türlü geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşamadı ve Windows 8.1’in 2013 yılında yayınlanmasıyla birlikte düşüşe geçerek Microsoft’un en başarısız Windows ürünleri arasındaki yerini aldı.

Windows_8

Özellikle 2014 yılının başından beri hızla kan kaybeden Windows 8, geride bıraktığımız 12 aylık süreçte kullanıcıların neredeyse yarısını kaybetti. 2014 yılının Nisan ayı itibariyle yüzde 7.81’lik pazar payına sahip olan işletim sisteminin pazar payı şu anda yüzde 3.99’a kadar gerilemiş durumda. Windows 7 veya 8 kullanan kullanıcılara ücretsiz olarak sunulacak olan Windows 10’un önümüzdeki aylarda yayınlanmasıyla birlikte Windows 8’in pazar payını neredeyse tamamen kaybedeceği tahmin ediliyor.

Başından beri başarısızlık olarak nitelendirilen bu işletim sisteminin tarihin tozlu sayfalarına karışması Microsoft’un istediği birşey olsa da, işletim sisteminin başarısızlığı Microsoft’a yeni işletim sisteminde hata yapma şansı bırakmıyor. Windows 10‘un başarısız olmasının Microsoft’u oldukça zor bir durumda bırakacağı söyleniyor olsa da, yeni işletim sisteminin şu ana kadar aldığı tepkiler oldukça olumlu görünüyor.

Sony Lavender’dan İlk Görüntüler Sızdırıldı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU