Windows 12 çıkış tarihi yaklaşıyor!

Microsoft, Windows 11 Başlat Menüsüne yenilikler getiriyor

Windows 11 ile istediği başarıyı yakalayamayan Microsoft, yeni Windows sürümü ile daha stabil bir işletim sistemi vaat ediyor. Peki yeni Windows sürümü ne zaman gelecek? Eğer sızıntılar doğruysa Windows 12’nin çıkmasına yalnızca 2 yıl kaldı. İşte detaylar.

Windows 12 çıkış tarihi yaklaşıyor! Microsoft’un 2025’in sonunda Windows 12 adında yeni bir işletim sistemi yayınlayacağına dair söylentiler uzun süredir ortalıkta dolaşıyordu. TechRadar portalı, yeni işletim sistemiyle gelmesi beklenen özellikleri sıraladı.

Ön bilgilere göre Windows 12, Teams ve Skype hizmetlerinin entegre edileceği birleşik bir uygulama içerecek. Ayrıca kaynak, işletim sistemine hareketli duvar kağıtları gibi yeni özelleştirme seçeneklerinin ekleneceğine inanıyor. Öte yandan, Windows 12, podcast’ler oluşturmak ve yayınlamak için yerleşik uygulamalarla gelebilir. Çünkü podcast yazılımı, 2019’da yayınlanan Big Sur güncellemesinden bu yana macOS’ta mevcut.

Microsoft, Windows 11 Başlat Menüsüne yenilikler getiriyor

Windows 12 çıkış tarihi yaklaşıyor!

Akış için OBS ve Discord’un kullanılabilirliğine rağmen, bu platformların kullanıcıları yüksek kaliteli akışlar yayınlayabilecek. Ayakta kalmak için ekstra çaba gerekiyor. Bu sorunlar, yeni işletim sistemiyle tam uyumlu özel yazılımlarla çözülebilir.

Windows 11, bu yılın sonunda üçüncü taraf widget'ları sunacak

Ayrıca sızıntılarda, akıllı telefondan PC’ye senkronizasyon yeteneklerinin olası bir genişlemesinden bahsediliyor. Samsung DeX’i andıran yeni özellik, akıllı telefonunuzu veya tabletinizi bir monitöre bağlayarak masaüstü bilgisayara dönüştürmenize olanak sağlayacak.

Android uygulamaları önümüzdeki ay Windows 11'e geliyor

Elbette şimdilik bunların bir söylentiden ibaret olduğunu da unutmamak gerekiyor. Zira daha 2025 yılına uzun bir süre var. Bu süre içerisinde nelerin yaşanacağını kestirmek şimdilik biraz güç.

Güney Kore 6G’ye geçen ilk ülke olmak istiyor


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir