Windows 10 Mobile’ın Çıkış Tarihi Belli Oldu

windows 10 mobile cikis tarihi

Microsoft’un yeni işletim sistemi Windows 10 merakla bekleniyor. Teknik önizleme sürümü yayınlanan Windows 10’un masaüstü ve tablet bilgisayarlar için çıkış tarihi zaten açıklanmıştı ancak Windows 10 Mobile ile ilgili yeni bir bilgi ortaya çıktı.

windows-10-mobile-cikis-tarihi-2

Microsoft’un uzun süredir üzerinde çalıştığı yeni işletim sistemi Windows 10, büyük vaadler ile geliyor. Microsoft’un tek platform iddiasını gerçekleşeceği Windows 10, tüm teknoloji basını tarafından merakla bekleniyor. Windows 10’un bilgisayarlar için olan önizleme sürümü ve akıllı telefonlar için olan Windows 10 Mobile teknik önizleme sürümü yayınlanmıştı. Hatta Windows 10’un 29 Temmuz tarihinde dağıtılmaya başlanacağı bilgisi verilmiş, ancak Windows 10 Mobile hakkında bilgi verilmemişti.

1_windows_10_mobile_launch_story

Windows 10’un akıllı telefon versiyonu Windows 10 Mobile olarak adlandırılıyor ve çıkış tarihinin Eylül ayı olacağı bilgisi ortaya çıktı. Microsoft’un geliştiriciler için yayınladığı bir dökümanda, Windows 10 Mobile’un 2015’in üçüncü çeyreğinden itibaren dağıtılacağı bilgisi yer alıyor. Bu bilgiye dayanarak Windows 10 Mobile’ın Eylül ayı itibariyle dağıtılacağı söyleyebiliyoruz. Yayınlanan dökümandaki ilgili kısma yukarıdan ulaşabilirsiniz.

Facebook Messenger Rekor Kırdı!