Windows 11 Snipping aracı güncellemelerini alıyor

s121

Microsoft , kısa süre önce Windows 11 işletim sistemi için yeni bir yapı sunmaya başladı . Yeni güncelleme, Dev ve Beta kanallarındaki Insider’lar için mevcut ve yeni yapı ile birlikte şirket, bir dizi uygulama güncellemesi içeriyor.

Yeni yapı ile Amerikan teknoloji devi, uygulamaların tasarımını da Windows 11’in genel estetiğine yaklaştırdı. Başka bir deyişle, bu güncellenen uygulamalar artık daha yuvarlak köşeler kullanıyor. Snipping Tools uygulaması, şirketin yakın zamanda ( XDADevelopers aracılığıyla ) alay ettiği bu güncellemeyi alan ilk uygulamalardan biridir . Özellikle, yeni Ekran Alıntısı Aracı, klasik Ekran Alıntısı Aracının bazı özelliklerini de içeriyor.

Windows 11

Snipping Tools’a benzer şekilde, marka Windows 11 ‘deki Hesap Makinesi uygulamasını bile güncelledi. Bununla birlikte, bu uygulamadaki değişiklikler düğmelerin yuvarlatılmış köşeleri dışında daha az fark edilir. Hesap Makinesi’nin yanı sıra Posta ve Takvim uygulamaları da Windows 11’de benzer bir değişiklik gördü. Yine, uygulamalar artık UI öğelerinin çoğu için yuvarlak köşeler kullanıyor. Microsoft ayrıca bu tür güncellemeleri Windows işletim sisteminin en son sürümündeki diğer mevcut uygulamalara getirmeyi planlıyor.

Yeni Windows 11 sürümüyle, MS Paint ve Fotoğraflar uygulaması, yeni Dosya Gezgini’ne benzer ve aynı zamanda işletim sisteminin geri kalanıyla eşleşen bir Fluent üstbilgisi için geleneksel şerit menüsünü kaldıracak. Microsoft tarafından paylaşılan görsellere bakıldığında, yeni Paint uygulaması ayrıca basitleştirilmiş bir araç çubuğuna sahip olacak. Ayrıca, Fluent başlığı, diğer özelliklerin yanı sıra “Dosya”, “Düzenle” fırçaları gibi bazı önemli işlevleri de barındıracak.

Galaxy Buds2 27 Ağustos’da raflardaki yerini alacak


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir