Ana SayfaGenelWindows 11 kurumsal anlamda tutulmuyor

Windows 11 kurumsal anlamda tutulmuyor

Microsoft’un yeni işletim sistemi Windows 11, kurumsal bilgisayarlarda yok denecek kadar az bir pazar payına sahip ki bu da oldukça düşündürücü bir durum.

Windows 11 kurumsal anlamda tutulmuyor. Windows 11’in piyasaya sürülmesinin üzerinden hatırı sayılır bir süre geçti. Bununla birlikte yapılan anketler ve araştırmalar, yeni işletim sisteminin pek de kabullenilmediğini gösteriyor. Özellikle konu kurumsal bilgisayarlar olunca, Windows 11, yılların emektarı Windows XP’nin bile gerisine düşüyor.

Windows 11 kurumsal

Kurumsal alanlarda yaptığı araştırmalarla haklı bir unvan edinen Lansweeper şirketi tarafından 10 milyonun üzerinde cihazdan sağlanan verilerle yapılan araştırma, Windows 11’in kurumsal dünyada ne ölçüde kullanıldığını gözler önüne seriyor.

Windows 11 kurumsal anlamda tutulmuyor

Windows 11 kurumsal

Araştırma sonuçlarına göre, tüm bu cihazlar arasında Windows 11 işletim sistemiyle çalışanların oranı yalnızca %1,44. Piyasaya sürülmesinin üzerinden neredeyse çeyrek asır geçen Windows XP’nin payının bile %1,71 olduğu düşünüldüğünde bunun ne kadar kötü bir oran olduğu çok daha iyi anlaşılıyor. Tabi bu durumun arkasında yatan en önemli sebebin, Windows 11’in TPM 2.0 gereksinimi olduğunu hatırlatalım.

Windows 11 kurumsal

Öte yandan Lansweeper, daha önce bu defa 30 milyon cihaz üzerinde bir başka araştırma yapmış ve bu cihazların yarısından fazlasının Windows 11’in sistem gereksinimlerini karşılayamayacak kadar eski CPU’lara sahip olduğu ortaya konmuştu.

Aslında yeni işletim sisteminin kişisel bilgisayarlarda da çok iyi bir performans sergilediği söylenemez. Ancak kurumsal taraftaki bu sıkıntılı duruma karşılık kişisel bilgisayarlarda Windows 11’in payının %17 seviyelerine çıkması, şirket için kötünün iyisi bir durum olarak kabul ediliyor.

Sahte Windows 11 güncellemesi virüs saçıyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting