Ana SayfaGenelWindows 11, 5 Ekim'de ücretsiz güncelleme olarak yayınlanacak

Windows 11, 5 Ekim’de ücretsiz güncelleme olarak yayınlanacak

Microsoft bugün, Windows 11 işletim sistemini 5 Ekim’de piyasaya süreceğini duyurdu. Güncelleme, uygun bilgisayarlara ücretsiz olarak sağlanacak. İşte detaylar.

Güncelleme 5 Ekim’den itibaren kademeli olarak dağıtılacak. Microsoft, yeni uygun cihazların güncellemeyi ilk önce alacağını söylüyor. Bundan sonra güncelleme, donanım uygunluğunu, güvenilirlik ölçümlerini, cihazın yaşını ve yükseltme deneyimini etkileyen diğer faktörleri dikkate alan zeka modellerine dayalı olarak zaman içinde pazardaki cihazlara sunulacak. Microsoft, tüm uygun cihazlara güncellemenin 2022 ortasına kadar sunulmasını beklediğini söyledi. Windows 10 ile çalışan bilgisayarlar, güncellemenin hazır olduğunda Windows Update’te mevcut olduğunu görecek. Ancak, diğer Windows güncellemelerinde olduğu gibi manuel olarak indirmek ve güncellemek muhtemelen mümkün olacak. Windows 11, yeniden tasarlanmış bir Başlat menüsü, güncellenmiş kullanıcı arayüzü tasarımı ve sesleri, widget’lar, güncellenmiş bir Microsoft Store uygulaması ve Otomatik HDR ve Doğrudan Depolama gibi oyunla ilgili özellikler dahil olmak üzere bir dizi değişiklik getirecek.

Windows 11, 5 Ekim'de ücretsiz güncelleme olarak yayınlanacak

Windows 11, Amazon ve Intel ile bir ortaklık yoluyla Android uygulamalarını da destekleyecek. Ancak, bu özellik lansman sırasında kullanılamayacak. Bu özelliğin bir önizlemesi, önümüzdeki aylarda Windows Insider‘ların kullanımına sunulacak. Windows 11, desteklenmeyen bilgisayarlar da yeni işletim sistemini kurabilecek. Ancak burada kullanıcı risk almak durumunda kalacak. Microsoft’un yeni işletim sistemi söz verildiği gibi sonbaharda karşımıza çıkacak. İlk olarak bir kaç ülke ile başlayan dağıtım bir problem olmaması durumunda her yere yayılacak.

iPhone 12 ücretsiz onarım hizmetleri hakkında bilmeniz gerekenler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU