Ana sayfa Yazılım Windows 10 hızlı aramalar menüsü yenileniyor

Windows 10 hızlı aramalar menüsü yenileniyor

Windows 10 hızlı aramalar menüsü son güncelleme ile yenilendi. Test aşamasında olan yeni hızlı aramalar menüsü çok kullanışlı görünüyor.

Microsoft geçen ay Windows 10 Preview Build 18999’u (20H1) indirime sunmuştu. Yazılım devi şimdi de Windows 10 Insider Preview Build 19018‘i (20H1) sürümünü test etmeye başladı. Windows 10 Insider Preview Build 19018 sürümü genel iyileştirmeler, hata düzeltmeleri ve ayrıca yeni Hızlı Aramalar özelliğini de içeriyor.

Arama Ana Sayfası’ndaki yeni Hızlı Arama özelliği; Hava Durumu, En Çok Okunan Haberler, Tarihte Bugün ve Yeni Filmler gibi 4 yeni seçenek içeriyor. Hava durumu, kullanıcılara mevcut koşullar ve yaklaşan tahminler hakkında bilgi veriyor.

En Çok Okunan haberler ise, kullanıcıların popüler haber sitelerinden en son haber başlıklarını okumalarına olanak sağlıyor.

Windows 10 hızlı arama

Tarihte Bugün bölümü ise kullanıcıların o gün gerçekleşen dört etkinliği keşfetmelerini sağlıyor. Son olarak, yeni hızlı arama bölümü kullanıcıların yeni filmler bulmasını ve yakınlarındaki tiyatrolarda nelerin olduğunu gösteriyor.

Kullanıcıların Arama Ana Sayfasını açmak için arama kutusunu seçmesi, ardından bu web cevaplarını ve sonuçlarını önizlemek için hızlı arama düğmelerinden birini seçmeleri gerekiyor. Bu önizleme derlemesi, arama sonuçlarında web önizlemesi için güncellenmiş bir tasarım da sunar.

Şimdilik test aşamasında olan ve sadece Amerika Birleşik Devletleri‘nde kullanıma sunulan bu özelliklerin yakında tüm dünyadaki Windows 10 sahiplerine sunulması bekleniyor.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Türkiye corona virüsü vaka sayısı

Türkiye corona virüsü vaka sayısı – 5 Nisan 2020

Türkiye'de corona virüsü vaka sayısı ve ölüm sayısı günden güne artış gösteriyor. Günlük resmi olarak açıklanan vaka sayılarını sizlere aktarıyor olacağız. Çin'in Wuhan kentinde 2019'un...

Son Haberler