Ana SayfaSosyal MedyaWhatsApp kendiliğinden silinen fotoğraf özelliği getiriyor: Nude atanlar sevinçli

WhatsApp kendiliğinden silinen fotoğraf özelliği getiriyor: Nude atanlar sevinçli

Dünyanın en büyük anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp kendiliğinden silinen fotoğraf özelliği alıyor. Hadi gelin bu özelliğin tüm detaylarına birlikte göz atalım.

WhatsApp kendiliğinden silinen fotoğraf özelliği sayesinde cazibesini artırmak istiyor. Normal şartlarda herhangi birisine fotoğraf attığınızda bunun otomatik silinme gibi bir durumu söz konusu değildi. Kendiniz manuel bir şekilde silmeniz gerekiyordu. Ancak konuyla ilgili WhatsApp önemli bir güncelleme düşünüyor.

Yapılan yeni bir fotoğraf gönderme butonu ile birlikte karşı tarafta size ait fotoğraflar kalmayacak. Diyelim ki herhangi birisine silinmesini istediğiniz bir fotoğraf gönderdiğiniz. Bu butona tıklamanız ile birlikte karşı tarafa kendiliğinden silinen fotoğraf iletmiş olursunuz.

WhatsApp yeni özelliği bazı eksikliklere sahip

WhatsApp geliştiricileri tarafından ortaya çıkarılan bu güncelleme ile ilgili birçok detay belli oldu. Sadece dokunma butonu şeklinde ortaya çıkabilecek bu özellik aslında bazı eksikliklere sahip. Mesela herhangi birisi böyle mesajlar ilettiğinde ekran fotosu karşı taraftan alınabilecek.

WhatsApp kendiliğinden silinen fotoğraf

İşin aslına bakacak olursak bu son derece büyük bir açık. Eğer karşı tarafa kendiliğinden silinen bir fotoğraf göndermek istiyorsanız bunun ekran fotosunu alınmasını muhtemelen uygun görmezsiniz. Ancak WhatsApp tuhaf bir şekilde böyle bir sisteme izin verecek.

Bu tür fotoğraf dosyalarının daha çok özel verilerden oluşması bekleniyor. Yani karşı tarafa son derece özel fotoğrafların gönderilmesi amacıyla kullanılacağını düşünüyoruz. Bu nedenle platformun çok daha hassas davranması gerekiyor. Ancak Facebook şirketinin veri ihlalleri konusunda sabıkası biraz kabarık.

Telegram WhatsApp kullanıcılarının peşinde

Peki siz WhatsApp gibi bir uygulamaya güvenip özel fotoğraflarınızı paylaşır mısınız?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting