WhatsApp güvenlik için düğmeye bastı!

WhatsApp güvenlik

WhatsApp güvenlik için düğmeye bastı. WhatsApp, sahte haberler ve virüs içeren bağlantılar için Hindistan’da özel bir ekip kuracak. Peki, WhatsApp güvenlik konusunda ne gibi hamleler yapacak?

WhatsApp, Hindistan’da, sahte haber krizini çözmek için çok çalışıyor. Şirket, sahte haber sorununu düzeltmek için Elektronik ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı (MEITY) ile anlaşmaya vardı. Peki, WhatsApp güvenlik için ne gibi hamleler yapacak?

WhatsApp güvenlik için düğmeye bastı!

WhatsApp’ın yeni oluşturacağı ekip, platform üzerinden gönderilen spam içerikli mesajları tespit edecek. Yönlendirmeler ile özellikle Android telefonlara malware yani kötücül yazılım yükleyen kişiler hem WhatsApp’ın hem de devletin yaptırımları ile karşılaşacak.

Şimdilik Hindistan’da başlayan bu operasyonun yakında dünya geneline de yapılması bekleniyor. Sahte mesajları tespit ederek kolluk kuvvetleri ile operasyon yürütecek olan WhatsApp, bu sayede platformunun daha güvenli bir yapıya sahip olmasını sağlayacak.

WhatsApp güvenlik

WhatsApp iOS için yeni bir özellik geldi

Uçtan uca şifreleme sistemi ile kullanıcılarının yazışmalarını güvence altına alan WhatsApp, Android cihazları hedef alan kötücül yazılımları da engelleyerek Android‘de güvenliği sağlayacak. Bakalım WhatsApp’ın bu hamlesinden sonra diğer mesajlaşma uygulamaları da buna benzer bir operasyon başlayacak mı?


YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin