Ana sayfa Genel Valve ofisine hırsız girdi Half Life 3 demosu çaldı!

Valve ofisine hırsız girdi Half Life 3 demosu çaldı!

Steam sayesinde oyun sektörünün güçlü isimlerinden biri konumuna gelen Valve, hırsızlık şokuyla karşı karşıya. İşte konu hakkındaki tüm detaylar.

Steam’in PC oyuncuları için apayrı bir yeri olduğunu söyleyebiliriz. PC tarafındaki dijital oyun satışının çok büyük bir bölümü Steam üzerinden sağlanıyor. Hali hazırda Steam’in sahibi konumunda bulunan Valve de oyun satışlarından kılını bile kıpırdatmadan milyonlarca dolar kazanıyor.

Zaten yıllardır merakla beklenen Half Life 3’ün bir türlü gelmemesinin temel sebebi de Steam. Valve, Steam gibi bir gelir kaynağı varken, oyun geliştirmekle uğraşıp, zaman kaybetmek istemiyor.

valve

Fakat HL3 adına hala somut bir adım atılmamış olması, oyun severlerin de canını sıkmış durumda. Yapımcı ekibin takındığı bu tavırdan rahatsız olan birisi geçtiğimiz ay Valve’in ofisine girerek 40.000 dolar değerinde ekipman çalmış. Kimi söylentilere göre çalınanlar arasında HL3’ün geliştirme aşamasındaki demosu da yer alıyor. Elbette bu sürüm pre-alpha aşamasında olduğu için kaplamalar ve diğer detaylandırmalardan yoksun.

Polis hırsızın kimliğini tespit etmiş ve peşine düşmüş durumda. Kısa süre içerisinde bahse konu suça karışan ismin tutuklanması bekleniyor.

Star Wars Jedi Fallen Order sistem gereksinimleri açıklandı

1 YORUM

  1. Oyun geliştirmekle zaman kaybetmek istemiyor mu? Adamlar her oyunlarında devrim yarattı sektöre yön verdi yeni çıkartıcakları oyunlar da sektöre yön vermesini istiyor ama yaratıcı fikirler tükendiği için çıkartmıyor

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

En çok şarj tüketen uygulamalar 2020

Akıllı telefonların bitmek tükenmek bilmeyen en büyük sorunu; çabuk tükenen şarjı. Peki en çok şarj tüketen uygulamalar hangileri? Cevabı makalemizde. Akıllı telefonlar son 10 yıllık...

Son Haberler