Ana SayfaGenelVolvo iç radar sistemi ile gündemde

Volvo iç radar sistemi ile gündemde

Volvo, 1959’daki ilk üç noktalı emniyet kemeri de dahil olmak üzere, yıllar boyunca araçlarında bir dizi önemli güvenlik özelliğini tanıttı. Ancak şimdi şirket, otomobiller için dünyanın ilk iç radar sistemi dediği şeyle biraz daha teknik bir şey geliştirdi.

Volvo iç radar sistemi ile gündemde. Yaklaşan amiral gemisi EX90 elektrikli SUV’da piyasaya sürülecek olan Volvo’nun yeni radar sistemi, içeride herhangi biri varken aracın kilitlenmesini önlemek için aracın hem kabinini hem de bagajını izlemek üzere tasarlandı. Buradaki fikir, sıcak bir günde evcil hayvanların veya çocukların istemeden bir arabanın içinde sıkışıp kalabileceği durumlara karşı koruma sağlamak ve kilitliyken içeride hala yolcular olduğunu fark ederse hatırlatmalar yapmak. Ek olarak, otomobilin klima kontrolü de bir yolcu algılandığında açık kalacak şekilde ayarlanabiliyor ve bu da sıcak çarpması riskini daha da azaltıyor.

Recharge elektrikli plug-in hybrid

Sıcak bir günde bir evcil hayvanı veya çocuğu arabada bırakma düşüncesi çoğu insan için hayal edilemez olsa da herkesin başına gelebilir. Basın açıklamasında Volvo, 1998’den bu yana hipertermi nedeniyle 900’den fazla çocuğun trajik bir şekilde öldüğü ABD istatistiklerine atıfta bulundu.

Volvo

Volvo iç radar sistemi ile gündemde

Volvo’nun yaralanma önleme konusunda kıdemli teknik uzmanı Lotta Jakobsson, “Kimse dikkatinin dağılmasını veya yorulmayı seçmez ancak bunlar olabilir. Hepimiz insanız ve dikkat dağılması hayatın bir gerçeği. En son teknolojinin yardımıyla, en iyi durumda olmadığınız zamanlarda sizi destekleyeceğiz ve aile üyelerinizi veya evcil hayvanlarınızı kazara geride bırakmaktan kaçınmanıza yardımcı olacağız.”

2020 Volvo XC90 T8

Volvo, EX90’ın içini mümkün olduğu kadar fazla kaplamak için aracın üst konsoluna, tavana monte okuma lambalarına ve “milimetrenin altındaki” hareketleri algılayabilen bagaja yerleştirilmiş birden fazla radar kullanacağını söylüyor. Ne yazık ki, EX90 9 Kasım’da resmi olarak açıklanana kadar Volvo’nun yeni iç radar sisteminin gerçekte nasıl çalıştığı hakkında daha ayrıntılı bir fikir edinemeyeceğiz. Ancak yeni özelliğin şirketin gelecek EV’sinde (yönetmeliklerin izin verdiği yerlerde) standart olarak geleceği göz önüne alındığında, benzer sistemlerin gelecekte daha fazla otomobil ve markada temel ekipman haline gelmesini umuyoruz.

Apple AirPods Pro için harekete geçti!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting