vivo Y78+ performans testinde görüldü

vivo Y78+

Özellikle Çin’de büyük ilgi gören vivo Y77 serisinin çok yakında piyasaya sürülecek halefi vivo Y78+, Geekbench performans testinde görüldü.

Çin’in önde gelen telefon üreticilerinden vivo, akıllı telefonlarına yenilerini eklemeye devam ediyor. Geçtiğimiz yıl piyasaya sürdüğü vivo Y77 serisi ile özellikle kendi evinde büyük başarı yakalayan vivo, yüzünü güldüren Y serisini çok yakında yeni modellerle yenileyecek. Bir süredir çeşitli sızıntı ve söylentilerle teknoloji dünyasının gündemini meşgul eden vivo Y78+, çok yakında resmi olarak tanıtılacak.

Geçtiğimiz ay TENAA’dan sertifika alırken karşımıza çıkan Y78+, bugün de Geekbench performans testinde görüldü. Geekbench veri tabanında yer alan bilgiler sayesinde telefonun teknik özellikleri hakkında önemli detaylar netlik kazandı.

Yeni Hyundai KONA

Geekbench’te yer alan bilgilere ve telefonun işlemci testinden aldığı puanlara bakılırsa vivo Y78+, Snapdragon 695 yonga setinden güç alacak. Telefonun performans testine tabii tutulan versiyonunda bu yonga setine 12 GB RAM eşlik ediyor. Fakat telefonun daha düşük RAM kapasitesine sahip versiyonları da satışa sunulabilir. Öte yandan telefonun Android 13 işletim sistemiyle geleceği görülüyor. 4900 mAh’lık bir bataryaya sahip olan telefonun şarj hızı 44W olacak.

vivo henüz Y78+’ın hangi bölgelerde satışa sunulacağı hakkında resmi bir açıklama yapmamış olsa da, daha önce gelen sızıntılar ve söylentiler vivo Y78+’ın Çin pazarına özel olabileceğini gösteriyor. Global pazara ise telefonun standart versiyonunun, yani vivo Y78’i sunulması bekleniyor.

vivo y78

Elon Musk, yapay zeka projesi için 10 bin GPU aldı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir