Vivo V29 ile gece fotoğrafçılığının kurallarını yeniden tanımlanıyor

v29

vivo’nun ülkemizde kullanıcılara sunduğu V29 modeli, akıllı telefona entegre edilmiş stüdyo düzeyinde fotoğrafçılık yetenekleri ile gece ve karanlık ortamlarda çekimler yapmanıza olanak veriyor.

Akıllı telefonlarla gece fotoğraf çekmek, özellikle ışık sorunu sebebiyle son yıllara kadar oldukça zordu. Düşük ışık nedeniyle çok net ve hatta belli olmayan görüntüler elde ediliyor, gece ay ve yıldızları belirgin bir şekilde yakalamak neredeyse imkânsız olabiliyordu. Oysa akıllı telefon kameralarında yaşanan teknolojik gelişmelerle günümüzde karanlıkta ve düşük ışıkta da telefonunuzla en güzel kareleri yakalamak mümkün.  Karanlıkta ve gece en güzel fotoğrafları çekmek isteyenler bazı pratik ipuçlarına dikkat etmeli:

v29

  • Gece modu ya da küçük ayarlamalarla başlayın: Akıllı telefonunuzla gece çekeceğiniz fotoğrafların güzel çıkması için telefon kameralarında bulunan gece modu özelliğini kullanabilirsiniz. Ya da diyaframı açabilir, enstantane hızını yavaşlatabilir veya tıpkı fotoğraf makinelerinde olduğu gibi ISO ayarıyla oynayabilirsiniz. Görüntü kalitesini artırmak için sensörün ışığını artırarak daha iyi fotoğraflar elde edebilirsiniz.
  • Doğru ışığı bulmak veya ışığı artırmak: Gece çekimlerinde fotoğrafını çekeceğiniz nesnenin üzerinde yeterli ışık olduğundan emin olmanız gerekir.  Bunun için telefonunuzda bulunan LED ışık ayarlarını düzenleyebilir ya da ışığın doğrudan görüntüye gelmemesini sağlayabilirsiniz. Bazen sadece fotoğrafını çekeceğiniz nesnenin üzerindeki ışığı ayarlamak yeterli olabilir. Bunun için flaş veya dolgu ışığından yararlanabilir ya da duruma göre nesnenizin sokak lambası, otomobil farı gibi bir ışık kaynağına biraz daha yaklaşmasını isteyebilirsiniz. Pocket Spotlight ve Smartphone Ring Light gibi mobil aksesuarlardan, bu gibi cihazlara sahip değilseniz el feneri gibi küçük ve kolay taşınabilir portatif ışık kaynaklarından yararlanabilirsiniz.
Yeni Hyundai KONA

v29

  • Uzun pozlama: Telefonunuzun “Pro” modunu ya da manuel modu kullanarak pozlama süresini artırabilirsiniz. 30 saniye olan uzun pozlama süresince kamerayı oynatmamanız gerekir.
  • Destek aksesuarlar ile keskinlik sağlayın: Gece fotoğrafçılığı için ışık ve hareketi sınırlamak son derece önemlidir. Daha uzun pozlamave daha geniş diyaframdan dolayı nesnenize net bir şekilde odaklanmak zor olabilir. Bir insanın fotoğrafını çekiyorsanız ondan hareket etmemesini isteyebilirsiniz. Fakat nesneniz sabit kalsa da kameranın titremesi de fotoğraftaki netliğin azalmasına sebep olabilir. Bu durum gece ya da karanlıkta daha büyük sıkıntı yaratır. Bu sorunu çözmek için tripod kullanarak kamerayı sabit tutabilirsiniz. Gece gökyüzü fotoğrafçılığı için de deklanşörü uzaktan kontrol etmek için bir kablo kullanarak fotoğraf makinesine dokunmadan istediğiniz fotoğrafı çekebilirsiniz.
  • Fotoğraf uygulamaları ile harikalar yaratmak: Profesyonel kalitede fotoğraflar için bazı fotoğraf düzenleme uygulamalarından da yararlanabilirsiniz. Fotoğrafı çektikten sonra fotoğraf uygulamaları arasından siyah beyaz filtre uygulayarak fotoğrafın gren sayısını istediğiniz kadar uygulayabilirsiniz. Uygulamalar ile şık, kontrast, gölge gibi ayarlarla oynayarak fotoğrafınızı aydınlatabilir, böylece istediğiniz görüntüyü elde edebilirsiniz.

v29

 V29, gelişmiş 50 MP OIS Ultra Algılama Kamerası ile olağanüstü gece görüntü kalitesi sunuyor. Pozlamayı genişletip ışık girişini artırarak son derece istikrarlı görüntülerin yakalanmasını sağlayarak fotoğraf ve videolarda düşük ışık koşullarında bile üstün görüntü kalitesi ve tatmin edici sonuçlar elde etmenize olanak veriyor. Vivo V29 kullanıcıların gece gökyüzünün en güzel anlarını ve ayın en parlak görüntülerini yakalamalarına yardımcı olan Süper Ay Modu ve romantik yaz gecelerinde samanyolunu yakalayıp fotoğraflamalarını sağlayan Astro modu ile de gökyüzü izleme ve fotoğraflama deneyimini geliştiriyor.   

BEC saldırılarından kendinizi koruyun


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir