Vivo genişletilebilir ekranlı telefonun patentini aldı

Vivo X70 Pro 1

Çin merkezli akıllı telefon üreticisi vivo, genişletilebilir ekran tasarımına sahip bir akıllı telefonun patentini alırken yenilikçi yolculuğuna devam ediyor.

Bugün erken saatlerde ortaya çıkan belgelerde, Mayıs 2021’de Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü’nde vivo tarafından sunulan bir patentin detayları ortaya çıktı. Rapora göre, şirketin gelecek olan yeni akıllı telefonların katlanabilir değil, kayar olabilir. 

v1

Patent çizimleri, telefonun sağdan sola uzanan ve kullanıcıya ek ekran alanı sağlayan genişletilebilir bir ekrana sahip olacağını gösteriyor. Vivo uzatılabilir telefon, sağ sırttan genişler ve kullanılmadığında tekrar yerine oturur. Telefon, tetiklendiğinde ekranı otomatik olarak ortaya çıkaran bir motorla donatılmıştır. Ekran bir dokunuşla veya fiziksel bir tetikleme yardımı ile manuel olarak genişletilebilirken, arka kameraya erişim gibi bazı görevler, telefonun sol tarafında üçlü kamera modülü görülebildiği için bu yanıtı otomatik olarak tetikleyebilir. Ekranın daha da genişlediği görülüyor.

v2

Hoparlör ızgarası üstte görülebilirken, USB Type-C bağlantı noktası sağ sırtta. Telefonun ön tarafında selfie kamerası için bir delik var. OPPO daha önce 2021’de OPPO X adlı bir konsept telefon yaptığı için, sürgülü telefonu deneyen ilk şirket Vivo değil. Bununla birlikte, henüz sürgülü akıllı telefon piyasada mevcut değil.

v5

Vivo kayar telefon hala patent aşamasında olduğundan, müşterilerin çalışan bir modeli ne zaman görebileceği bilinmiyor. Bu telefonla ilgili kayda değer gelişmeler ortaya çıktığında güncellemeler sağlayacağımız için bizimle kalın.

Samsung, yeni nesil otomobiller için üç yeni çip piyasaya sürdü


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir