ViewFinity S9 : Samsung’dan yeni 5K monitör

ViewFinity S9

Gerçeğe yakın renkler, yüksek çözünürlükle gelen görüntü kalitesi, Akıllı Kalibrasyon özelliği ve kullanıcıya sunduğu pek çok özellik sayesinde Samsung’un yeni 5K monitörü ViewFinity S9 birçok ilke imza atıyor.

Ultra High Definition (UHD) çözünürlüğe sahip ViewFinity S8’in (model adıyla S80PB) Haziran 2022’de piyasaya sürülmesinin ardından ViewFinity S9’un pazara sunulması Samsung’un yüksek çözünürlüklü serisini güçlendirdi.

Grafik tasarım ve fotoğrafçılık gibi alanlarda ihtiyaç duyulan araçlara göre optimize edilen yeni ViewFinity S9, 2023 yılında CES İnovasyon Ödülü de almıştı.

Yeni Hyundai KONA

ViewFinity S9

Etkileyici netlikte görüntüler ve metinler sunan yeni ViewFinity S9, diğer UHD monitörlerden yüzde 50 daha büyük bir çalışma alanına imkan tanıyan 5K (5120×2880) çözünürlükte 27 inçlik ekrana sahip.

Profesyonellerin yakınlaştırmaya gerek kalmadan ultra yüksek çözünürlüklü içerikler üzerinde çalışmasına imkan tanıyan bu özellik sayesinde, tüm düzenleme araçları ekrana sığabiliyor ve üzerinde çalışılan projeler 5K çözünürlükte görüntülenebiliyor.

ViewFinity S9, yüzde 99 DCI-P3 ve 218 PPI (inç başına piksel) değerleriyle, görsel doğrulukla çalışan profesyonellerin istediği gibi daha net ayrıntılar ile daha doygun ve canlı renkler sunuyor. Bunlara ek olarak, 600 cd/m2’lik tipik parlaklık seviyesi, farklı aydınlık derecelerine sahip neredeyse her ortamda çalışmayı kolaylaştırıyor.

Samsung’un kalibrasyon teknolojisi kullanıcıların istedikleri renkleri elde etmesini sağlıyor. Monitör, renkleri fabrikada üretim sırasında Delta E <2 doğruluğuyla kalibre edilmiş halde geliyor.

ViewFinity S9

ViewFinity S9’da akıllı telefonlarla kontrol edilen Akıllı Kalibrasyon özelliği bulunuyor. Sektörde bir ilk olan bu özellik sayesinde, kullanıcılar; ViewFinity S9’un ekranını, yüksek maliyetli ve karmaşık kalibrasyon ekipmanlarına gerek duymadan, hassas ayarlar yaparak istedikleri zaman kolayca özelleştirebiliyor.

Kullanıcılar SmartThings uygulamasıyla beyaz dengesini ve gama ayarlarını hızlı ve kolay ayarlamak için temel modda kalibrasyon yapmayı seçebileceği gibi profesyonel modda renk sıcaklığı, parlaklık, renk alanı ve gama ayarlarının tam kontrolünü yapabiliyor.

Bu özelliği kullanmaya başlamak için sadece akıllı telefon kamerasını ViewFinity S9’un ekranına doğrultmak yetiyor ve kalibrasyon sonrasında kullanıcılar yaptıkları ayarlamalarının ve Delta E renk doğruluğunun detaylandırıldığı raporu görüntüleyebiliyor.

ViewFinity S9

TUV sertifikalı Akıllı Göz Koruması özelliğiyle ViewFinity S9, uzun süreli kullanımlarda bile göz yorgunluğunu azaltarak kullanıcıları destekliyor. Dahası; Samsung’un Mat Ekranı, monitördeki ışık yansımalarını ve parlamaları sınırlayarak çalışma esnasında yaşanabilecek dikkat dağınıklığını en aza indiriyor.

ViewFinity S9’un görüntü sunma performansı, profesyonellerin hayatını kolaylaştırmak üzere geliştirilen özelliklerle güçlendirildi. Mac ve Windows PC kullanıcılarına çok yönlü bağlantı imkanları sunan ViewFinity S9’da USB-C’ye ek olarak Thunderbolt 4 ve mini DisplayPort girişleri bulunuyor. Monitörün Thunderbolt 4 uyumluluğu, kullanıcıların cihazlarını 90W’a kadar yüksek bir güçle şarj etmesine ve 40 Gbps’ye kadar hızlarda güvenilir bir şekilde veri aktarmasına imkan tanıyor.

Monitör, ek kablo veya ekipman gerektirmeden “pogo pin” ile bağlanan dahili bir 4K SlimFit kamerayla donatılmış şekilde geliyor.

ViewFinity S9

Yüksek çözünürlüklü kamera, Google Meet gibi uygulamalar üzerinden yapılan görüntülü görüşmelerin kristal netliğinde gerçekleşmesini sağlıyor. Kamera, monitörün açısına uyacak şekilde eğilebiliyor ve Auto Framing özelliği, konum değiştirdiğinizde bile sizi algılayıp kamera görüntüsü içinde tutabiliyor.

İnce metal tasarımıyla ViewFinity S9, pek çok ortamda kullanılabiliyor. Neredeyse her açıya ve duruş şekline uyum sağlayan ergonomik monitör, sunduğu konforlu kullanımla üretkenliği destekliyor.

Yüksekliği ayarlanabilir standı, kullanıcının göz seviyesine göre ayarlanabilirken ekran da görüntüleme açılarına uyacak şekilde eğilebiliyor. Pivot modunda 90 derece dönebilen ekran bu sayede kullanıcıların uzun belgeleri daha az kaydırma yaparak okuyabilmesini sağlıyor. VESA montaj uyumluluğu sayesinde, kullanıcılar yerden tasarruf edebiliyor ve masalarının dağılmasının önüne geçebiliyor.

Instagram ekibi Threads’i sadece 5 ayda kurmuş


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir