Ana SayfaGenelValve neden Steam Deck'i tercih ettiğini açıkladı

Valve neden Steam Deck’i tercih ettiğini açıkladı

Oyun sektöründeki dev isimlerden biri olan Valve, sektördeki ilk konsolu Deck için neden mobil platformları tercih ettiğini açıkladı. İşte konu ile ilgili tüm detaylar.

Valve neden Steam Deck’i tercih ettiğini açıkladı. Oyun dünyasını az çok yakından takip edenlerin de bildiği üzere Valve, Nintendo Switch’e benzer bir oyun konsolu tasarlamıştı. Hala geliştirme aşamasında olan bu konsol genel anlamda hayli ilgi gördü.

Çünkü Valve tarafından tasarlanan bu konsol PC oyunlarını, el konsolunda oynama imkanı verecekti. Hali hazırda bu imkanı sunan tek bir isim bulunuyor. O da Nintendo Switch. Fakat Switch, günümüz şartlarına göre çok güçsüz kaldığı için çoğu oyunu desteklemiyor.

Valve tarafından geliştirilen konsol ise Switch’e oranla kat ve kat daha güçlü. Dolayısıyla PC oyunlarını rahatlıkla çalıştırabilecek seviyede. İşin güzel yanı ise bu konsol için ekstradan oyunlar satın almanıza gerek olmayacak. Hali hazırda Steam hesabınızda yer alan oyunları indirip bu konsolda deneyimleyebileceksiniz.

Valve neden Steam Deck'i tercih ettiğini açıkladı

Valve neden Steam Deck’i tercih ettiğini açıkladı

Peki Valve neden böyle bir hamle yapma geri duydu. Valve patronu Gabe Newell oyunun geleceğinin mobil platformlara kaydığını söylüyor. Newell’a göre insanlar artık konsolları açıp tv başında oyun oynamak istemiyorlar.

Boş buldukları her vakitte, ceplerindeki konsolu çıkarıp oyunlarına kaldıkları yerden devam etmek istiyorlar.

Bakalım Valve’in yeni el konsolu satış rakamları bazında beklentileri ne derece karşılayacak. Bunu zamanla göreceğiz.

Türkiye en mutsuz ülkeler sıralamasında bakın kaçıncı oldu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU