Vaka sayısı 31.219 oldu! Tehlike çanları çalıyor!

Koronavirüsten korunmak

Türkiye’deki vaka sayısı alınan tedbirlere rağmen artmaya devam ediyor. Son açıklanan tabloya göre koronavirüs tanısı konan hasta sayısı 31.219 oldu.

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de koronavirüs salgını can almaya devam ediyor. Virüs Çin’de ortaya çıkmış olmasına rağmen şu anda bu salgından en az etkilenen ülkenin Çin olduğunu söyleyebiliriz. Hali hazırda Avrupa ve Amerika’da ise salgının önünü almak gün geçtikçe zorlaşıyor.

Bilindiği üzere 25 Kasım itibariyle turkuaz tabloda vaka sayıları tekrardan yayınlanmaya başlamıştı. İlk yapılan açıklamalarda vaka sayısının 27.000 civarında olduğu söylenmişti. Fakat aradan geçen kısa zamana rağmen vaka sayısında önemli artışlar yaşandı.

Vaka sayısı hız kesmiyor

Bugün açıklanan tabloda vaka sayılarının 31.219’a ulaştığı gözlendi. Ayrıca testi pozitif çıkıp hastanede tedavi altına alınan kişi sayısı da 6514 oldu. 188 kişi koronavirüsten ötürü hayatını kaybederken 4485 hasta ise sağlığına kavuşarak taburcu edildi.

Şimdiye kadar Türkiye’de koronavirüse yakalanan hasta sayısı 500.865 oldu. Toplamda 13.746 vatandaşımız hayatını kaybederken, 5190 hasta ise şu anda ağır bir şekilde seyrediyor.

Ayrıca şimdiye kadar 404.727 hasta da sağlığına kavuşmuş durumda. Bu arada dip not olarak belirtelim. Bugün 176.656 kişiye test yapıldı. Görünen o ki önümüzdeki günlerde test sayısı 200.000’i rahat bir şekilde geçecek.

Türkiye hali hazırda 50 milyon doz aşı siparişi vermiş durumda. Bu aşıların ilk etapta sağlık çalışanlarına uygulanması planlanıyor. 50 milyon doz aşı ile toplamda 25 milyon kişi salgının etkilerine karşı aşılanmış olacak.

Koronavirüs kapmayanların sırrı ne? İşte merak edilen soru


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir