Ana sayfa Akıllı Telefon Uygun fiyatlı Moto G5, Avrupa’da satışta

Uygun fiyatlı Moto G5, Avrupa’da satışta

Lenovo bünyesindeki Motorola tarafından geçtiğimiz günlerde sona eren Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtılan Moto G5, Avrupa’da satışa sunuldu. İşte detaylar.

Kısa süre önce Lenovo tarafından satın alınan Motorola’da, Mobil Dünya Kongresi’nde sahne alan firmalardan biriydi. Motorola MWC’de, amiral gemisi sınıfı modeller yerine, giriş sınıfına hitap eden, uygun fiyatlı modelleriyle boy gösterdi. Bu modeller içerisinde en dikkat çekeni ise hiç kuşkusuz Moto G5 ve Moto G5 Plus’tı.

İlk olarak Hindistan’da satışa sunulacağı açıklanan Moto G5 enteresan bir şekilde geçtiğimiz günlerde Hollanda’da listelendi. Üstelik bu listeleme, direk stoktan kullanıcıya teslim şeklinde bir alışverişi temsil ediyordu. Yani öyle herhangi bir ön sipariş süreci söz konusu değildi.

Oysa Motorola tarafından yapılan açıklamada Moto G5’in ve Plus versiyonunun 15 Mart’ta Hindistan’da, sonrasında ise Rusya’da satışa sunulacağı belirtilmişti.

Hollanda’da birden fazla perakendeci tarafından listelenen telefonu satın alanlar herhangi bir sorunla karşılaşmadıklarını belirtmişler. Üstelik telefon için istenilen fiyat, Motorola’nın lansman esnasında Euro bölgesi için duyurduğu fiyatla da birebir aynı.

Yani Moto G5 ve Plus versiyonu şu an Hollanda’da 199 Euro ve 289 Euro’dan satışa sunulmuş durumda.

Dip not olarak şunu da belirtelim. Motorola’nın giriş segmentine hitap eden bu iki modelinin ülkemizde satışa sunulup sunulmayacağı henüz netlik kazanmış değil. Bilindiği üzere Motorola, Lenovo tarafından satın alınmadan önce ülkemizdeki faaliyetlerini tamamen durdurmuştu.

2017 ile birlikte tekrardan Türkiye pazarına ısınmaya başlayan firmanın, yeni modelinin ülkemizde satışa sunulup sunulmayacağı önümüzdeki günlerde kesinleşecektir.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Sony, bu telefonla çıkışa geçebilir: Sony Xperia 1 II (Mark 2)

Japon teknoloji devi Sony, bir zamanlar akıllı telefon pazarında fırtına gibi esiyordu. Firmanın Xperia markası, pek çok teknoloji sever tarafından saygıyla karşılanan bir markaydı....

Son Haberler